Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir

Okulumuz 1986-87 Öğretim yılında dönemin İzmir Valisi Sn. Vecdi GÖNÜL tarafından hizmete açıldı.Tek bina ,11 derslik ve 390 öğrenci ve 9 öğretmen ile beş sınıflı ilköğretim okulu olarak öğretime başladı.

Okulumuzun ilk müdürü şimdi emekli olan Sn. Tuncay ALP’tır
Okulumuzun ilk öğretmen kadrosu Sn. Medeni BÜYÜKKAYA , Ferhan ÜNVER, Nemciye AKIN , Zülküf TUĞRUL, Atakan ZENGİ, Selma ÖCAL, Hatice SEVİM, Gülersu GEVREKÇİ,Yılmaz YALAZLAR,Mehmet GÜNAYDIN’dan oluşmuştur.

Yıllar içerisinde öğrenci mevcudumuz göç nedeni ile sürekli artış göstermiştir.Zaman içerisinde artan derslik ihtiyacını karşılamak amacıyla 1992 yılında ilk binanın aynı projesi ile ikinci bir ek bina yapıldı.Ancak bu bina o yıl kurulan Torbalı Ticaret Meslek Lisesine geçiçi olarak verildi.Bu bina 1999 yılına kadar Ticaret Meslek Lisesi olarak kullanıldı.

Okul Müdürü Tuncay ALP’in görevinden ayrılmasından sonra 1994 yılında Medeni BÜYÜKKAYA okul müdürü olarak göreve başladı.Rahatsızlanarak ölümüne kadar (04.08.1998) okul müdürü olarak görev yaptı.Ağustos 1998’den 29.06.2001’e kadar Müdür yardımcıları tarafından vekaleten yürütüldü. Mehmet BOZKURT 26.06.2001’den 030.08.2010 yılına kadar okulumuzun müdülüğünü yapmıştır.01.09.2010 tarihinden bu yana Ümit UZUN okulumuzun müdürü olarak çalışmaktadır.

1999-2000 öğretim yılında okulumuz iki blokta 6. sınıf şubelerini açarak öğretime devam etti.2002-2003 öğretim yılına kadar 2320 kayıtlı öğrenci yetmiş personel ile öğretime devam etti. Aynı yıl mahallede açılan ikinci ilköğretim okuluna 800 öğrenciyi nakil göndererek öğrenci yoğunluğu bir miktar azalttı.

Okulumuz 1400'ün üstünde öğrenci sayısı iye Torbalı İlçemizin büyük okulları arasında yeralmaktadır.
Okulumzda 22 derslik ve her şubeden 5 sınıf olmak üzere 40 sınıf yeralmaktadır.

Eğitim Olanakları

20+1 Bilgi ve Teknoloji Sınıfı
Fen Bilgisi Dersliği
Görsel Sanatlar Dersliği
Okul Kütüphane
Voleybol ve Basketbol sahası
Rehberlik ve Psikolojik danışma servisi

Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Torbalı
Okulun Telefonu: 232.8562543
Okulun Faksı: 232.8563838
Okulun Adresi: Atatürk Mah. 1514 Sk. No:14