Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri Simav Kütahya

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri Simav Kütahya

Fatih İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okul 1969 yılında iki katlı ve 5 derslikli bir bina ile “Fatih İlkokulu” olarak eğitim - öğretime açılmıştır. Zamanla öğrenci sayısının artması, binanın yetersizliği, çevrenin genişlemeye müsait olmaması nedeni ile bugünkü binanın inşaatı 1985’te başlatılıp 1988’de eğitim – öğretime açılmıştır. 26.08.1997 tarihinde 8 yıllık ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür. İlk mezunlarını 1999-2000 eğitim-öğretim yılı sonunda vermiştir.

Binalarda Meydana gelen değişiklikler: 2005 yılında okul içerisinde bulunan salon ikiye bölünerek iki sınıf kazanılmıştır. Yine 2005 yılında Simav Eczacıları tarafından çok amaçlı salon yaptırılmıştır. 2008-2009 eğitim öğretim yılında anasınıfı açılmıştır. 2009-2010 eğitim öğretim yılı başında anasınıfı ve birinci sınıflar ikişer şube olmuştur. Fiziki kapasitenin yetersizliği nedeniyle bodrum kat ara koridoru öğretmenler odasına dönüştürülmüştür. 2009 Yılında tuvaletler yenilendi. Çatı tamiratı yapıldı. Jeotermal için ödenek temin edildi.

Okulun Bina durumu

a) Binanın özellikleri: (Isınma-Aydınlatma-su ve kanalizasyon)Kalorifer ile ısınma sağlanıyor, elektrik ile aydınlatılıyor su ve kanalizasyon durumu sağlam.
b) Sınıflar : 10 Adet Derslik vardır.
c) Laboratuar: (Araç gereç durumu) Fen laboratuarında yeterli araç ve gereç bulunmaktadır.
d) Okul ve sınıf kitaplıkları: Okulumuzda 1 kütüphane bulunmaktadır, her sınıfta kitaplık dolabı vardır.
e) Atölye durumu: Yok.
f) Depo, ambar ve arşiv: Okulumuzda arşiv odası vardır.
g) Spor salonu: Okulumuzda spor salonu yoktur.
h) İdare odaları: 1 Müdür odası, 1 Müdür Yardımcısı odası, , 1 Öğretmenler odası bulunmaktadır.
i) Diğer sosyal faaliyetler için ayrılmış yerler: Çok amaçlı salon bulunmaktadır. (Eczacılar tarafından restore edilmiştir.)
j) Daktilografi salonu, revir: Yoktur.
k) Bahçenin alanı, ağaçlandırılması ve çiçeklendirilmesi çalışmaları, korunması: Okulun üst bahçesinde 1 basketbol sahası ve (basketbol sahası dahilinde )1 voleybol sahası vardır. Üst
bahçe parke taşları ile döşeli, alt bahçe asfaltla kaplıdır. Ağaçlandırmaya müsait arka bahçede akasya,çam,çınar ve incir ağacı vardır. 2006-2007 Eğitim öğretim döneminde çim ekilmiştir. Yine okulun alt bahçesinin kenarları ağaçlandırılmış ve 2005-2006 eğitim öğretim yılında etrafı demir ve kafes tel ile koruma altına alınmıştır.

Öğretmen sayısı:
a)Yönetici sayısı: 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı
b)Branşlara göre öğretmen dağılımı: Kadrolu öğretmenler: 2 sözleşmeli anasınıfı öğretmeni, 6 sınıf öğretmeni, 1 Türkçe Öğretmeni , 1 Sosyal Bilgiler Öğretmeni, 1 Fen ve Tek. Öğretmeni ve 1 Din Kült. Ve Ahl. Bil. Öğretmeni.(BTS FORMATÖRÜ)
Görevlendirilen öğretmenler: 1 Matematik Öğretmeni, 1 Müzik Öğretmeni, 1 Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni, 1 Ücretli İngilizce Öğretmeni.
c)Memur hizmetli sayıları ve görev dağılımı: Okulumuzda Memur bulunmamaktadır. 2008-2009 yaz döneminde hizmetlimiz emekliye ayrılmıştır.

e)Sınıflara göre Kız-Erkek öğrenci sayıları:
SINIFI ERKEK KIZ TOPLAM :

Anasınıfı 14 14 28
1 Sınıf 19 21 40
2 Sınıf 10 2 12
3 Sınıf 8 4 12
4 Sınıf 7 10 17
5 Sınıf 10 9 19
6 Sınıf 4 7 11
7 Sınıf 8 9 17
8 Sınıf 10 6 16

Toplam : 90 82 172