Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri Selendi Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri Selendi Manisa

Fatih İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1992-1993 öğretim yılı içinde 08.10.1992 tarihinde açılmıştır. İkinci kademe öğrencileri Selendi Lisesi’nden, birinci kademe öğrencileri ise Atatürk ve Üç Eylül İlkokullarından birer sınıf teşekkül ettirilerek açılmıştır.

B) OKULUN ADI:

Okulumuz İlçemizin Fatih mahallesinde olması ve Türk büyüklerimizden Fatih Sultan Mehmet Han’ın adını yaşatmak amacıyla okulumuza:“FATİH İLKÖĞRETİM OKULU”adı verilmiştir.

C) OKULUN ÖZELLİKLERİ: Tekli öğretim

D) OKUTULAN SEÇMELİ DERSLER: Bilgisayar, Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi

E) ÖĞRENCİ BAŞARILARI:

F) OKUL VE ÇEVRE İLİŞKİLERİ:

Okulumuzda 1992-1993 öğretim yılında Okul Aile Birliği ve Okul Yardım Toplama Kurulu kurulmuş olup, okulun ihtiyaçları bu kurulan okul aile birliği ve yardım toplama kurulu tarafından giderilmekte iken, 1993-1994 öğretim yılı içinde Fatih İlköğretim Okulu ve Öğrencilerini Koruma Derneği kurulmuştur. Okulun ihtiyaçları Okul Aile Birliği ile Fatih İlköğretim Okulu ve Öğrencilerini Koruma Derneği tarafından karşılanmaktadır.

Okulumuzda Veli, Öğretmen ve İdare işbirliği sağlanarak Okul ve Çevre İlişkileri geliştirilmektedir.

BİNANIN ÖZELLİKLERİ:

Okulumuz 4 (dört) katlı öğretim bloku ve 3 (üç) odalı kömürlükten müteşekkildir.

Betonarme karkas yapıdır.

Suyu şehir şebekesine bağlıdır.

Okulumuzun pis su tesisatı şehir kanalizasyonuna bağlıdır.

DERSHANELER: Okulumuzda 11 (on bir) dershane ve 1 Ana Sınıfı mevcuttur.

LABORATUAR: Bilgi Teknolojileri sınıfı, Fen Laboratuarı, Sosyal Bilgiler Sınıfı, İngilizce sınıfı, Türkçe sınıfı, Matematik Sınıfı ve Teknoloji Tasarım-Görsel Sanatlar dersliği olarak kullanılan Çok Amaçlı Salon bulunmaktadır.

OKUL VE SINIF KİTAPLIKLARI: Sınıf kitaplıklarının yanı sıra, okulumuz öğrencilerinin kaynak kitap ihtiyacını karşılamak üzere Kütüphane oluşturulmuştur.

İDARE ODALARI:

Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 1 Memur, 1 Öğretmenler odası mevcuttur.

Fatih İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Selendi
Okulun Telefonu: (236) 788 15 04
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Fatih Mahallesi
Okulun Web Adresi: http://selendifatih.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 282948@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Fatih İlköğretim Okulu Resimleri :