Farabi İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Farabi İlköğretim Okulu Hakkında - Farabi İlköğretim Okulu Tanıtım - Farabi İlköğretim Okulu Resimleri - Farabi İlköğretim Okulu İletişim

Farabi İlköğretim Okulu Kocaeli İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Farabi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Farabi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Farabi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Farabi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Farabi İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz, 1986 – 1987 Öğretim yılında Durhasan Altıncıoğlu Mahallesi İlkokulu olarak geçici bir binada ( Camii altında ) Eğitim ve Öğretime başlamıştır. Eğitim ve Öğretim yapılan bina müsait olmadığı için yeni bir binanın yapımına ihtiyaç duyulmuş, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda yeni bir okul binasının yapımına karar verilmiştir. 07.11.1990 yılında temeli atılan okulumuzun yeni binası 1993 – 1994 Öğretim yılında hizmete açılmıştır. Kocaeli Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulumuzun adının Farabi İlköğretim Okulu olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. 1993 – 1994 Öğretim yılından itibaren Durhasan Altıncıoğlu Mahallesi İlkokulu, Farabi İlköğretim Okulu bünyesine dahil edilmiştir.
Okulumuz Kocaeli şehir merkezinin doğusunda, Karadenizliler Mahallesi sınırları içinde bulunur. Şehir gürültüsünden uzakta ve yeşil bir ortamda bulunan okulumuz 9000 m2 bahçe içinde 350 m2 binaya sahiptir. Bahçemizin büyük bir kısmı çimenlik ve ağaçlık alandır. Bu alanda bir futbol sahası bulunmaktadır. Ayrıca okulumuzun ön bahçesinde hem basketbol, hem de voleybol sahası olarak kullanıma elverişli bir bölüm vardır.
Okul binası iki bölümden oluşur. Birinci bölüm üç katlıdır ve eğitim-öğretim bu binada devam eder. Birinci katta 1 faaliyet salonu, 1 okul kooperatifi, 1 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 görüşme odası, 1 bayan, 1 bay öğretmenler tuvaleti ve 1 derslik bulunmaktadır.
Faaliyet salonunda tiyatro sahnesi bulunur. Sahnenin küçük olmasına rağmen son 4 yıldır tiyatro çalışmaları yapılmaktadır. Faaliyet salonunda ayrıca CD izlenebilmekte, yağışlı havalarda törenler ve Beden Eğitimi dersleri yapılabilmektedir.
Öğretmenler odasında 1 çalışma masası, 1 bilgisayar masası, 1 bilgisayar, 1 yazıcı(aynı zamanda tarayıcı ve fotokopi), televizyon dolabı-kitaplık , 1 televizyon, 15 adet öğretmen dolabı, 2 adet pano bulunmaktadır. Ayrıca öğretmenler odasının bir bölümünde tezgah bulunmaktadır.
Okul kooperatifinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bazı gıda maddeleri ve kırtasiye malzemeleri satılmaktadır.
İkinci katta 1 müdür odası, 1 kız öğrenci tuvaleti, 4 adet derslik, Üçüncü katta 3 derslik, 1 Fen Bilgisi laboratuarı ve 1 erkek öğrenci tuvaleti bulunmaktadır. Laboratuar Fen Bilgisi dersleri dışında İş Eğitimi derslerinde işlik olarak da kullanılmaktadır.

Farabi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: FARABİ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: KARADENİZLİLER MAH. ALİKAHYA İZMİT
Telefon Numarası: 2623192610
Faks Numarası: 2623192610
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Farabi İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için: