Eyfel Kulesi Ne Amaçla Yapıldı?

K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
cok guzel hocam bana sayenizde.....100den 5 verdiii....

Fransa'nın olduğu kadar Paris şehrinin de sembolü olan Eiffel Kulesi, 1889 Dünya Fuarının Paris'te yapılmasına karar verilmesi üzerine Gustave Eiffel tarafından 1887-1889 yılları arasında yapılmıştır.

Fransız hükümeti fuarın sembolü olacak ve demir-çelik mimarisinin meziyetlerini gösterecek bir eser yapılmasını istemişti. Eiffel, bunu en iyi belirtecek eserin bir çelik kule olacağına karar verdi. Bu amaçla Seine Nehri yakınlarındaki Askeri okulun karşısında kaya temeller atıldı. Kulenin çeşitli parçalarının planları 40 desinatör tarafından hazırlandı . Planlar, Clichy'de bu amaçla kurulan fabrikaya gönderilerek imal ettirildi.

K

Kayıtsız Üye

çok harika bir kule ben resmini değil canlısını gördüm fransaya her sene gidiyorum her gidişimde mutlaka ziyaret ediyorum

K

Kayıtsız Üye

eyfel kulesi fransanın bir simgesidir .fransanın önde gelen isimleri fransanın bir simgesi olması gerektiğini düşünmüş ve bu kuleyi yapmıştır

K

Kayıtsız Üye

ben cok beyendım umarım bı gun gıderım ama ben gıderım ya cunku ben eda karaguzelım

K

Kayıtsız Üye

az önce bir eyfel kulesi resmi çıkardım ama bunu görmedim görseydim kesin bunu çıkarırdım

sürekli seyahat yapıyorum işimden dolayı ancak 3 kere Fransa'da bulundum ancak 2 kere gidebildim,gerçekten önemli bir yapıdır Gustave eiffel ve Stephen sauvestre zamanında iyi iş çıkarmış diye düşünüyorum,umarım dileyene görmek nasip olur...

R

ramazan karataş

bilmem onu öğreniyoru çok güzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeel