Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları - Eski Aşkı Nasıl Unuturum?

K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
intikam alın mesela fake bir hesap açın ve onunla tanışın sonra çıkma teklifi edin ve çok samimi olun bu ilişkiye tam alışmışken ayrılın işe yarıyo :D

Sizin yelkenli çelik halatlarla eski limana demirli vaziyette. Ama üzülmeyin durumunuz ümitsiz değil. Bugüne kadar milyarlarca insan eski sevgilisini karısını kocasını unutmayı başardıysa siz de yapabilirsiniz. Kimse unutulmaz değil. ışte yaranıza merhem olabilecek 25 öneri.

1. Arkadaş kalacağım diye kendinizi kasmayın: Tamam arkadaşça ayrılmış olabilirsiniz. Her ayrılıkta kan dökmeye gerek yok. Ama arkadaş kalacağım diye kendinizi zorlamanız da şart değil. En azından bir süre. Onu görünce kalp krizi geçirecekmiş gibi olmayı bıraktığınızda belki mailleşmeye başlayabilirsiniz.

2. Rastlaşma ihtimali bulunan yerlerde dolaşmayın: Kabul edin içten içe onu görmek istiyor üstelik buna bir de kaza süsü vermeye çalışıyorsunuz. Siz kimi kandırıyorsunuz?

3. Birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durun: Densiz bir garsonun bir tanıdığın gelip de eski sevgilinizin nasıl olduğunu sormasıyla göz yaşları sel olabilir. Dikkat. Ayrıca anılar da üstünüze üstünüze gelebilir. şurası göz göze geldiğimiz yer diye başlarsınız sonra.

4. Evde ona ait ne varsa kurtulun: Bir şenlik ateşi yakıp törensel bir havayla yok edebilir ya da doğrudan çöp tenekesine gönderebilirsiniz. Kutulayıp kaldırmak da bir yöntem ama o kutu evin bir köşesinde durduğu sürece ruhunuzu rahatsız edecektir benden söylemesi.

5. Onun dinlediği şarkıları seyrettiği dizileri unutun: Playlist’inizden bir iki şarkı eksilse ölmezsiniz ya. Hiç gereği yok. Hatta gidin hiç tanımadığınız dinlemediğiniz şarkıcıların CD’lerini ülkelerin müziklerini satın alın.

6. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları yok edin: Nedenini uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. Yöntemi seçmek de size kalsın. 4. maddedeki prensibi uygulayabilirsiniz.

7. Evin dekorasyonunu değiştirin: En temizi başka bir semte taşınıp yeni bir hayata başlamak ama ha deyince olacak iş değil. O zaman siz de evdeki eşyaların yerlerini şekillerini değiştirin. Özellikle onun her zaman oturduğu koltuğun yerini…

8. Kullandığı parfümü hayatınızdan çıkarın: Hafızayı en hızlı tetikleyen şey koku alma duyusu. Parfümün kokusunu aldığınız an en mutlu anınıza dönebilirsiniz. Çok tehlikeli!

9. Tatile çıkın: Başka yerlerde başka insanlarla tanışmak kesinlikle iyi gelir. Ama dikkat edin de daha önce birlikte gittiğiniz bir yer olmasın. Tabii bazı bünyeler farklı prensiple çalışıyor olabilir. ınadına gidip anılarınızla yüzleşmek ve onlardan korkmadığınızı kendinize ispat etmek isteyebilirsiniz.

10. Arkadaşlarıyla bir süre görüşmeyin: Kendi arkadaşlarınız size yeter. Hakkında bilgi taşımalarına ağzınızı yoklamalarına izin vermeyin.

11. Özel günlerinizde evde oturmayın: Kanka destek sistemini devreye sokun. Arkadaşlarınıza sığının sizi avutmalarına izin verin. Özellikle yıldönümü onun doğum günü gibi eski özel günlerde evde tek başınıza kalmayın.

12. Telefon numarasını mesajlarını silin: Böylece bir gece vakti içip içip onu aramanız zorlaşır dönüp dönüp gönderdiği aşk mesajlarını okuyup içinizi kanırtmazsınız.

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

13. Aldığı hediyelerden kurtulun: Tamam o kolye altın olabilir ama ruh sağlığınızdan daha mı kıymetli? Ya satın parasını çatır çatır yiyin ya da birine verin.

14. ıyileri değil kötü anıları hatırlayın: Birlikte geçirdiğiniz mutlu günleri anacağınız zamanlar gelecek ama şimdi değil. şimdilik sadece kötüleri hatırlamaya çalışın ki yelkenleri suya indirmeyin.

15. Yeni bir şeyler öğrenin: Bir kursa filan yazılabilirsiniz. Böylece aklınız başka şeylerle meşgul olur kendiniz için de iyi bir şey yapmış olursunuz. Hem belli mi olur yeni biriyle tanışırsınız.

16. Altı ay uykuya yatın: şu ana kadar sıraladıklarımın hiçbiri işe yaramadıysa ütopik olmakla birlikte bu seçeneği deneyebilirsiniz. Belki iyi bir uyku çekince hayat daha iyi olur.

17. Kendinizi yenileyin: Sürekli saç şekliyle rengiyle oynamak depresyon belirtisi derler ama her zaman değil. Aynada yeni birini görmek içinizi açabilir.

18. Romantik komedilerden uzak durun: En sevdiğiniz tür olabilir ama bu tip filmler insanı olmayan erkeklere/kadınlara bile aşık etme kapasitesine sahip. Sinemadan çıkar çıkmaz cep telefonuna sarılırsanız telafisi mümkün olmayan hatalara imza atabilirsiniz.

19. Hüzünlü aşk şarkıları dinlemeyin: Bir süre bazı müzik türlerini bazı şarkıcıları hayatınızdan çıkarmanız gerekecek. Örneğin Celine Dion. Gerçi onu kim niye dinler anlayabilmiş değilim ama… Buna karşılık Burak Kut’tan tüm unutmaya çalışanlar için gelsin: Yaşandı bitti saygısızca haydi zıpla…

20. Onu düşünmeye başladığınızda fizik problemi çözün: Tamam kabul ediyorum; bunu ben de yapamam. Ama beynin rasyonel tarafını çalıştırmak için hiç değilse Sudoku çözün bari.

21. Ayakta duramayacak kadar uykunuz gelmedikçe yatmayın: Uykunuz kaçınca onu düşünmeye başlarsınız onu düşününce zaten uyku gelmez.

22. Evdeki battaniyeleri yok edin: O melankoliyle altına girmeye kalkarsanız uzun süre çıkamazsınız.

23. Second Life’ta yeni bir siz yaratın: Değişim her zaman içten dışa olmaz. Girin Second Life’a yaratın şöyle alımlı yakışıklı seksi işinde başarılı bir karakter. Elinizi sallasanız ellisi. Bu gazla gerçek hayatta da engel tanımazsınız artık.

24. Extreme sporlara başlayın: Can derdine düşünce eski sevgilinin acısı kalmaz. Aman dikkat adrenalin bağımlısı olmayın.

25. Yeni bir sevgili bulun: Eveeet geldik meselenin özüne. Önceki maddeleri de uygulayın tabii ama eski sevgiliyi unutmanın en iyi yolu yenisini bulmaktır. Ama tabii burada zamanlama ve kimi seçtiğiniz çok önemli. Öyle birisini bulmalısınız ki aklınızı başınızdan alsın. Aksi halde kimse onu unutturamıyor diye paniğe kapılırsınız. Yok öyle bir şey tabii. Vallahi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

bende bilmyrum ne yapcam ne hissedcem onu unymak istedgmden bile emin degilm surekli fotograflarini izleyp duryorm tam ağlcam canli sarki acp dana etmye calsyrum odama gelyrum yatgma otryorm dolapta onun tsortu asili kitaplgin uzernde bana vrdigi guller yine daliyorm ona gozmu kpatsam onu goryorum ask bu bence ben ilk defa bu kadar aci cekiyorm sanki biri etimi cekiyo yureğim cikacakmis gibi hissediyorum ben galiba hala onu sevyorm en acisida onunfa beni sevdigini bildgim hissetgm halde beraber olmamz imkansiz ustelik ailelerimiz bile bilyor asil sornda aileya neyse....

ee ne demis sair..

KAVUSAMAYİNCA "ASK" OLUR....

K

Kayıtsız Üye

Bu oyle birseyki atsan atilmaz satsan satilmaz.kurallar maddeler hicbirseye yaramaz kalp bu soz gecmez'ki sadece orda,burda eglenip 2kadeh icip kafani dagitip anca o zaman biraz olsun kafan dagiliyor hani imkansiz asklar vardir ya arkdaslar o herseyden dahada beteeeer imkansizlik inanin dahada beteer:( allah herkesi sevdigine bagislasin kimseler acik cekmesin hepimiz mutlu olalim arkdaslar hoscakalin,

S

sahra

2 senelik cıktıgımı bırakmak zorunda kaldım durum onu gerektırdı ayrıldıktan sonra madde kullandım 1.50 sene 6 ay tedavı gordum bunun ıcın ama sımdı ıyıyım gayet zor ama olumun oldugu bu dunyada hıcbırsey cıddı degldır hayatı yasamak gerek

E

eylem

ben ondan ayrıldıktan bir hafta sonra başka biri vardı onla bereberim bu doğrumu doğru yapuyormuyum

K

Kayıtsız Üye

yaw ben cok sewıyorum ama eskı anılarımızı hatırlıyorum bunlarn hesını nasıl unutacam :(

C

charlie

o kadar kolay mı sevgiliyi unutmak?dogru unutursun bu soylediklerinle beyninden silersin ama kalbinden nasil sileceksin?ben sevdigim kisiyi 15 senedir kalbimde tasiyorum ve bir gun karsi karsiya geldik ve icimdekilerinin hepsini soyledim ve rahat ettim oda kayitsiz kalamadi,bu arada benim iki cocugum ve iyi bir esim ve cok guzelde isim vardi o da doktor olmustu ama hala bekardi.tekrar denedik gizli gizli bulustuk,kalbimiz birdi ama beyinlerimiz farkliydi ve yine ayrildik,ve yine ona karsi hislerim ilk gunku gibi,ne kalbimden atmak istesemde sadece beynime yalan soyluyorum,eger kalbinden sevdigini ama gercekten sevdigini atabilen gercekten sevmemistir.bakin 15 sene olmus ve ona karsi hislerim yine ayni yine ayni,belki zaman icerisinde baska ugraslarla unuttum saniyosun ama hic de oyle degil sadece kendini kandiriyosun,benden bukadar.. saygilar.

E

erosslayer

Ne yapacağını halan bmiyorum bildiğim tek şey ona aşığım onu unutmuyorum hep onunla konuştuğum zamanlar Aklıma geliyordu we bu beni duygusallaatiriyo

S

sevdam

ben bunlardan hepsini yaptım hemen hemen evde değiştirdim hatıramız olan yerleri görmemej.için başka yere taşındım yeni sewgili yaptım tatle çıktım onunmtüm msjlarını numarasını herşeyi sildim şarkımızı sildim ayrılalı 1.5 yıl oldu ama hiç nişey onu bana unutturmadı hala aşığım hemde ilk günden daha fazla

Z

zeynep.nazli

Kimse unutamaz gerçek aşk benimkisi diyenlere gelsin bende sizin gibi düşünüyodum böyle düşününce gerçekten unutmazsiniz mesela ben bende birisini öyle seviyodumki anlatılmaz tam 3 sene boyunca karşılıksız sevdim ve bana yapmadigi kalmadı ama bigün biriyle tanıştım ondan hoşlanmaya başladım biliyorum çok saçma ama gerçekten 3 sene sevdiğim çocuk için her gece aglamaktan bikmistim. Bende onu unutamam diyodum ama zorda olsa unuttum şimdi yüzünü goresim yok. Neyse bu çocukla tanıştım tam 20 gün çıktık ben onu artık çok seviyodum oda beni. Sonra onun kankalarindan biri de onu seviyomus. Biz onunla çıkarken sevdiğini söylemiş karaktersiz bide o hala eski sevdiğini unutmadı seninle onu unutmak için çıkıyo demiş. Oda öyle diyince benden ayrıldı :( karaktersiz insanlar. Benden ayrıldığı gün o kankasiyla çıkmaya başladı. Her teneffüs gözümün önündeler insanın içi acimiyor değil ama karaktersiz bi insan için değmez diyip geçiyorum. Yani anlicaginiz kimse unutulmaz değil. Siz unutmak istemiyorsunuz.

M

mehson

Ya nasıl unutulur ben seviyorum hayla napsamda ne olsada seviyorum onun gittiği yerlere gidiyorum bilerek ten onu bir kere olsa göreyim diye evet sevmekte zor olduğu gibi unutmakta zor benim içimde hayla umut var sevgimiz bitemez asla bizim