Eğitim konulu kompozisyon

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Eğitim ile ilgili kompozisyon örnekleri,

Her insanın doğduğu anda doğuştan kazandığı haklardan birisi de eğitim alma hakkıdır. Bu nedenle de her birey hangi ülkede yaşarsa yaşasın belirli bir yaşa geldiğinde ve o ülkenin belirlemiş olduğu gelişim sürecini tamamladığında eğitim hayatına ilk adımını atar.

Eğitim; hem bireyin kendisini geliştirmesi hem de ülkesine faydalı olması açısında oldukça önemli bir olgudur bu nedenle de her ülkede eğitimin ilk bir kaç yılı zorunlu olarak bireylere verilmektedir ve neredeyse her ülkede bu zorunlu eğitim devlet tarafından bireylere ücretsiz olarak verilmektedir.

Bireyler ancak ve ancak iyi bir eğitim alarak toplum içinde iyi ve saygın bir konuma sahip olabilirler. Eğitim olgusu sadece okul ile sınırlandırılmamalıdır çünkü bireyin ilk eğitimi aile içinde başlar, okul hayatı ile devam eder ve toplum içinde yaşam sonuna kadar sürekliliğini devam ettirir bu nedenle de eğitim sürekli bir süreçtir diyebiliriz.

Toplumların gelişmesi ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi için eğitimli bireylere ihtiyaç duyar çünkü eğtiimli birey çalışır, çalışan birey üretir ve ülkesinin ekonomisine katkı sağlayarak ülkesinin gelişmesine ortam hazırlar bu nedenle de eğitim hem bireyin kendisini geliştirip toplumda saygın bir kişi olması için hem de ait olduğu ülkeyi gelişmeye götürebilmesi için eğitim son derece önemlidir.

Kısacası; bugünün küçükleri yarının büyükleri olarak ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacaklardır.