Dostluk, yardımlaşma ve paylaşma ile ilgili hikaye

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Dostluk, yardımlaşma ve paylaşma kavramlarıyla ilgili hikaye örnekleri,
Dostluk, yardımlaşma ve paylaşmayla ilgili bir hikaye,

Ormanda yaşamakta olan tüm hayvanlar birbirlerine av gözüyle baksalar da kendi türleri içinde dostluk ilişkileri güçlüdür. Tavşanlar kendileriyle aynı şekilde ot ile beslenen geyiklerle iyi anlaşır. Günün birinde geyik ,tavşan ile beraber ormanla dolanıyordu. Karşılarına dev bir elma ağacı gelince geyik hemen yemeye koyuldu ancak tavşan ağaca yetişemiyordu.

Bunu gören geyik onun haline üzülerek ağaçtan güzel ve parlak iki elma seçip tavşana verdi. Yakın dost olan tavşan ile geyik paylaşma sayesinde dostluklarını pekiştirdiler. Geyik tavşana boyu kısa olduğundan yardımcı olmuştur. Bu ikisinin dostlukları daha da pekişti ve huzurla yaşamlarını sürdürdüler.

Tavşan, geyiğin bu yakın arkadaşlığı ve ona paylaşımda bulunmasından dolayı mutlu olmuştu ve teşekkürlerini iletti geyiğe.

Arkadaş olan kişiler dostluk, dayanışma, yardımlaşma gibi kavramlara önem vermelidir. Bu konudaki hikayemizi sizlere sunduk, umarım beğenirsiniz.

B

batuhan

abi ödev için yazmıştım 30dk da yazdım ama senin yazdıhını çok behendim abi seviliosun abi yha;)