Dört Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Simav Kütahya

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Dört Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Simav Kütahya

Dört Eylül İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1963 yılında Simav’ın Kurtuluşundan adını alan “Dört Eylül İlk Okulu” 5 sınıflı ve 5 derslikli olarak Eğitim Öğretime başlamıştır. 1977 yılına kadar Müdür Yetkili Öğretmen ile devam eden okul 1977 yılında müstakil müdürlük alarak faaliyetlerine devam etmiştir. 1981 yılında artan öğrenci mevcudu sebebiyle ikili öğretime geçilmiştir. Aynı yıl okul bünyesinde 1 anasınıfı açılmıştır. Tek katlı olarak inşa edilmiş olan okulumuza 1987 yılında 2. kat ilavesi yapılmıştır. 1989 yılında da 1 Çok Amaçlı Salon ve üzerinde 5 derslik ilavesi yapılarak normal öğretime dönülmüştür. 1994-1995 Eğitim Öğretim Yılında İlköğretim olan okulumuza 6. sınıf kayıtları yapılmış, yine öğrenci sayısının, kapasitenin üzerine çıkması sebebiyle 1995-1996 Öğretim yılında ikili Eğitime devam etmiştir.2006-2007 Eğitim Öğretim Yılında yeni binasında Eğitim Öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan okulumuz tamgün eğitime kavuşmuştur. Okulumuzda 25 Derslik,1 Bilgi Teknolojisi sınıfı,1 Fen laboratuarı,8 Depo, 1 Öğretmen Odası,1 Memur odası, 2 Müdür Yardımcısı odası,1 Müdür Odası,1 Rehberlik ve Psikolojik Danışma Odası,1 Çok Amaçlı salon mevcut olup,eğitim öğretime 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 3 Anasınıfı Öğretmeni, 13 Sınıf Öğretmeni, 2 Türkçe Öğretmeni, 2 Matematik Öğretmeni, 2 Fen ve Teknoloji Öğretmeni, 2 Sosyal Bilgiler Öğretmeni, 3 İngilizce Öğretmeni, 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Görsel Sanatlar Öğretmeni, 1 Müzik Öğretmeni, 2 Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni, 1 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, 1 Memur ve 2 Hizmetli ile devam etmektedir.

Başarısını her gün artırma gayretinde olan okulumuz 2006-2007 Öğretim Yılında çevre yolu üzeri yeni garaj yanındaki yeni ve çok modern binamızda Eğitim Öğretime devam etmektedir. Okulumuz Tam Gün Eğitimine de geçerek daha verimli bir çalışma içerisine girmiştir.

2009 SBS sınavlarında 4 Fen Lisesi, 5 Anadolu Öğretmen Lisesi 7 Anadolu Lisesi ve çok sayıda meslek liselerine öğrenci yerleştirerek başarısını ispatlayan okulumuz 2010 sınavlarında da kendisinden bekleneni vermek üzere bütün personeli ile çalışmalarına devam etmektedir.

Dört Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Simav
Okulun Telefonu: (274) 513 70 93
Okulun Faksı: (274) 513 87 46
Okulun Adresi: Dört Eylül Mahallesi Rahmi Dana Caddesi No:1
Okulun Web Adresi: http://yenidorteylul.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: simavdorteylul@gmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri: Merkez
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Dört Eylül İlköğretim Okulu Resimleri :