Sağlık Dolaşım sistemi sağlığıyla ilgili soru ve cevaplar kısaca

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dolaşım sisteminin sağlığı ile ilgili sorular ve cevapları kısaca

*Dolaşım sistemi nedir?

Dolaşım sistemi, kanın damarlarda dolaşmasıyla ve kalpten vücuda ve ciğerlere pompalanmasıyla gerçekleşen ciğerlerde temizlenmesi kalpte pompalanmasıyla meydana gelen bir sistemdir.

*Dolaşım sistemi hangi doku ve organlardan oluşmaktadır?

Dolaşım sistemi, kalp, akciğerler, damarlar, kemik ve kan dokudan meydana gelmektedir.

*Dolaşım sistemi sağlık sorunlarından birkaçını yazınız.

Dolaşım sistemi sağlık sorunları, kalp yetmezliği, kansızlık, tansiyon hastalıkları, şeker hastalığı, damar tıkanıklığı şeklinde gerçekleşmektedir.

*Dolaşım sistemi sağlığının korunması için yapılması gerekenler nelerdir?

Dolaşım sisteminin sağlığının korunması için, sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapmak gerekir. Yağsız ve diyet yemekler yiyerek dengeli beslenmek gerekir. Düzenli olarak sürekli spor yapmak gerekir.

*Dolaşım sistemi sağlığını korumak neden önemlidir?

Dolaşım sistemi sağlığının korunması hayati risk içerdiği için korunmalıdır. Dolaşım sistemi hastalıkları ölüm riski içermektedir. Kişilerin hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle erken teşhis ve tedavi oldukça önemlidir.

*Dolaşım sistemi kaça ayrılmaktadır?

Dolaşım sistemi ikiye ayrılmaktadır. Dolaşım sistemi küçük dolaşım sistemi ve büyük dolaşım sistemi olarak şekillenmektedir.

*Dolaşım sisteminde tansiyon hastalığı nasıl oluşur?


Tansiyon, kanın damar çeperlerine fazla basınç yapması nedeniyle meydana gelmektedir. Kan akışının düzensiz bir şekilde gerçekleşmesine neden olmaktadır. Tansiyon ilaçla tedavi edilen bir hastalıktır.
 

Üst