Diyanet Yeterlilik Sınavı 2012

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
2012 Diyanet Yeterlilik Sınavı
Diyanet Yeterlilik Sınavı 2012 Başvuruları

Diyanet İşleri Başkanlığı yazılı ve sözlü sınavla Kur'an kursu öğreticiliği, imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlık kadrolarına personel alımı için 11 Mart 2012'de sınav yapacak.

Diyanet Yeterlilik Sınavı Başvuru İşlemleri başladı. Başvurular 21 Şubat Tarihlerine kadar Milli eğitim Bakanlığının Eğitek Sayfasıdan internet aracılığıyla yapılacak. 2012 Diyanet Yeterlilik Sınavı Başvuru İşlemleri ile ilgili ayrıntılar.

Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranan Genel ve Özel Şartlar Neler

Genel Şartlar

*657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendindeki genel şartları taşımak,

*25/10/2011 tarihli ve 28095 sayılı mükerrer Resmî Gazete'de yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen ortak niteliği taşımak.

Özel Şartlar

Kur'an Kursu Öğreticiliği için

1.İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak ya da 2011-2012 eğitim-öğretim yılında mezun olabilecek durumda olmak,

2. Kur'an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

*İmam-Hatiplik için;

1- İmam hatip lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak ya da 2011-2012 eğitim-öğretim yılında mezun olabilecek durumda olmak,

2- Erkek olmak,

3- İmam-Hatiplik yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

*Müezzin-Kayyımlık için;

1.Lise veya dengi okul mezunu olmak ya da 2011-2012 eğitim-öğretim yılında mezun olabilecek durumda olmak,

2.Hafız olmak (İmam hatip lisesi mezunları için bu şart aranmaz.)

3.Erkek olmak.

4. Müezzin-Kayyımlık yapmaya mani bir özrü bulunmamak.