Dışbudak İlköğretim Okulu Bilgileri Lapseki Çanakkale

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Dışbudak İlköğretim Okulu Hakkında - Dışbudak İlköğretim Okulu Tanıtımı - Dışbudak İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Dışbudak İlköğretim Okulu Resimleri

Dışbudak İlköğretim Okulu Çanakkale Lapseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dısbudak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dısbudak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dısbudak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dısbudak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: DISBUDAK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: DİŞBUDAK KÖYÜ

Telefon Numarası: 2865253234
Faks Numarası: 2865253234

Değerlerimiz ve İnançlarımız:

· Atatürk ilke ve inkılâplarını esas alırız.

· İnsana değer vermek temel felsefemizdir.

· Demokrasiyi yaşamsallaştırmayı bir toplumsal görev olarak görmekteyiz.

· Değişimin ve ilerlemenin önemine inanırız.

· Bütün öğrenciler öğrenebilir, yapabilir ve başarılı olabilir.

· Öğrenciler ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerine göre yönlendirilir.

· Bireysel farklılıklarımız bizim için engel değil zenginliğimizdir.

· Öğretmenlerimizin motivasyonu etkili okulun oluşmasında bir köprü görevi üstlenir.

· Okul-aile-çevre üçgeninin oluşmasıyla başarının gelebileceğini inanırız.

Vizyonumuz

Velilerimiz bilsin ki; her öğrencimiz hayatın her alanında başarılı olacaktır.

Misyonumuz

Okulumuz, Lâpseki İlçesinde örnek okul haline gelecek ve akademik başarımız %80’in üstünde olacaktır. Bununla birlikte; akademik başarısıyla Lâpseki ilçesinde adından söz edilen bir okul haline gelecektir.

Politikalarımız

· Okulumuz akademik başarısı %80’in üstü olarak hedeflenmiştir; Ancak, tüm öğrencilerimize eğitim ve öğretim sürecinde eşit fırsatlar tanınacaktır.

· Okulumuz akademik başarısı %80’in üstü olarak hedeflenmiştir; Ancak, başarıyı artırmak için üniversitemizle sürekli iletişim halinde olacağız.

· Okulumuz akademik başarısı %8’in üstü olarak hedeflenmiştir; Ancak, geleceği yakalamak için velilerimizle sürekli iletişim halinde olacağız.

KURUMUN TARİHÇESİ

Okul, 1949 – 1950 Eğitim – öğretim yılında, 28 kız, 35 erkek; toplam 63 öğrencisinin 1. sınıfa kaydıyla Dişbudak Köyü İlkokulu adı ile eğitim – öğretime açılmıştır.Okul binası 1949 yılında 2 derslik, bir işlik ve bir yönetim odası olarak yapılmıştır. Aynı bina 1974 yılında onarım görerek 4 derslik haline getirilmiştir.

Eski bina 1988 yılında yıkılarak 3 derslik, 1 araç odalı, bir öğretmen odalı yeni binası yapılmıştır. Aynı yıl bir öğretmen lojmanı ilave edilmiştir. Daha sonra 1993 yılında iki derslikli bir bina ile okul 5 derslikli duruma getirilmiştir.

1993 – 1994 öğretim yılından itibaren Çataltepe, Nusratiye, Beypınar ve Doğandere Köylerinin katılmasıyla okul taşımalı merkeze geçmiştir. Taşımalı sisteme 40 kız, 51 erkek toplam 91 öğrenci ile başlamıştır. 1997 yılında okulun adı Dişbudak İlköğretim Okulu olmuştur.

1996 – 1997 öğretim yılına kadar okulumuzdan 635 öğrenci diploma almıştır. 1997– 1998 öğretim yılında ilköğretim okulları 8 yıla çıktığından okulumuz mezun öğrenci vermeyip ikinci kademe (6-7-8) öğrencilerini Biga İlçesi, Balıklıçeşme İlköğretim Okulu’na göndermiştir.

Okulumuzun ilk öğretmeni Mehmet ÖZTÜRK’tür. İlk mezunlarını 1953 – 1954 öğretim yılında 8 öğrenci olarak vermiştir

2004-2005 Eğitim ve öğretim döneminde ikinci kademe binasının yapılmasıyla birlikte 8 yıllık eğitim ve öğretim geçilmiştir. 8 yıllık ilköğretim okulu olarak ilk mezunlarını 2004-2005 eğitim ve öğretim yılında vermiştir.

Kuruma özel bir isim verilmişse, veriliş amacı : Kurum adını bulunduğu Köyden almaktadır. Özel bir adı yoktur.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz