Dereçine İlköğretim Okulu Bilgileri Sultandağı Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Dereçine İlköğretim Okulu Hakkında - Dereçine İlköğretim Okulu Tanıtım - Dereçine İlköğretim Okulu Resimleri - Dereçine İlköğretim Okulu İletişim

Dereçine İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Dereçine İlköğretim Okulu 1925 yılında İlkokul olarak Dereçine’de açılmıştır. 1969 yılında Ortaokul binası hizmete açılmıştır. 1981 yılında okul için yeni bir bina hizmete açılmıştır. 1996-1997 Eğitim öğretim yılında ilköğretim uygulamasına geçilmiştir. 1998-1999 yılında okula ait olan binanın biri belediyeye geçici bir süre ile devredilmiştir. Öğrenci sayısının artması derslikler yetersiz hale getirmiş okulun kullanılmaz durumdaki işlik binasının 2006-2007 yılında ödeneği çıkartılmış tamiratı yaptırılıp 4 sınıf açılması planlanmıştır.

Daha önceden sobalı eğitim öğretim gören okul 2001-2002 yılında kaloriferli sisteme geçmiştir. Okulumuzda toplam 280 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. 12 şubemiz bulunmaktadır. 2003-2004 öğretim yılında anasınıfı açılmıştır. 20 öğrencisi ile eğitim öğretimine devam etmektedir.

Okulumuzda 12 dershane, Bilgisayar Dersliği, Kütüphane, Laboratuar, Arşiv, Öğretmenler Odası, Müdür Odası, Hizmetli Odası ve Harita odası bulunmaktadır.

Dereçine İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sultandağı
Okulun Telefonu:
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://derecine.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok