Darıca İlköğretim Okulu Bilgileri Manyas Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Manyas'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Darıca İlköğretim Okulu Resimleri - Darıca İlköğretim Okulu Hakkında

• Tarihimiz
Darıca köyünde okul ilk olarak 1886 yılında Ömer oğlu Ali ve köy halkı tarafından açılmış olup bir öğretmenli olarak Darıca adı ile eğitim ve öğretime bağlanmıştır. Bilahare okul adı Aşıklar Mektebi olmuş, 1926 yılında köyün cami odalarında Bekir bey ve Mebrure hanım adlı öğretmenler öncülüğünde, 50-60 öğrenci ile eğitime devam etmiş, daha sonra 1935 yılında ise adı Darıca İlkokulu olmuştur. Bu tarihte okulda 1 öğretmen , 3 sınıf, 22 kız ve 37 erkekten oluşan toplam 59 öğrenci varmış. Daha sonra 1956 yılında şu andaki okulumuzun bulunduğu arsa üzerinde inşa edilen binasına taşınmış ve eğitim-öğretime burada devam etmiş ve bu güne kadar yaklaşık 900 öğrenci mezun etmiştir.
Darıca köyünde orta okul 1973 yılında 30 öğrenci ile açılmış olup o tarihte okul binası olmadığından , köy tüzel kişiliğine ait çarşı içindeki bir binanın okul olarak kullanılması ile işlevine devam etmiş, daha sonra 1987 yılında M.E.B tarafından yaptırılan ve şu anda okulumuzun B blok binası olarak kullanılan binaya taşınmış olup bu güne kadar 231 öğrenci mezun etmiştir
Okulumuz taşıma merkezi olup Hacıibrahimpınarı, Işıklar, Değirmenboğazı, Hacıosman, Karakabaağaç ve Ören köyü öğrencilerine eğitim-öğretim verilmektedir.
1995-1996 öğretim yılında Darıca İlkokulu ile Darıca Orta Okulu birleştirilerek ilköğretime dönüştürülmüş ve "Darıca İlköğretim Okulu" adını almış olup halen bu isim altında eğitim ve öğretimine devam etmektedir.
2000-2001 Öğretim Yılında işçiliğini Darıca Köyünün karşıladığı 9 derslikli şuan kullanılan yeni binasına taşınmıştır.

Eski Okul

©2010 DARICA İLKÖĞRETİM OKULU

Darıca İlköğretim Okulu Balıkesir Manyas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Darıca İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Darıca İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Darıca İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Darıca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: DARICA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: DARICA KÖYÜ

Telefon Numarası: 2668244014

Faks Numarası: 2668244014

E-mail Adresi: daricaioo@hotmail.com

Web Adresi: BALIKESİR - MANYAS - Darıca İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.