Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Yenice Çanakkale

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
yet İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Çanakkale Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: MEHMET BODUR CAD.NO:7

Telefon Numarası: 2864743466
Faks Numarası: 2864743466

6.03.1982 tarihinde 192 numaralı kararla “Cumhuriyet İlkokulu” adı verilen okulumuz 02.11.1981 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır. 8 yıllık eğitime geçişle birlikte adı “Cumhuriyet İlköğretim Okulu” olmuştur.

1998 yılında yapılan üç katlı yeni binası ile birlikte derslik sayısı 14 olmuştur.1999-2000 öğretim yılında iki binada birden eğitim-öğretime başlanmıştır. Taşıma merkezi olan okulumuza ilk taşıma yıllarında Davutköy, Aşağı ve Yukarı Karaaşık, Çınarcık, Sazak, Torhasan köylerindeki öğrenciler taşınmıştır.

Bu öğretim yılında Çınarcık Köyü, Çakır Köyü, Torhasan Köyü, Aşağı ve Yukarı Karaaşık Köyleri, Güzeloba-Karasuçam Köyü’nün tüm öğrencileri ve Taban Köyü’nün 6., 7. ve 8. sınıfında okuyan öğrencileri okulumuza taşınmaktadır.
Okulumuz halen iki binadan oluşmaktadır. 1981 yılında yapılan 1. bina tek katlı olup; 6 derslik, 1 müdür yardımcısı odası, 1 spor odası, 1 malzeme odası, erkek ve kız öğrenci tuvaletleri ve okul kantini bulunmaktadır. İlköğretim II. Kademe öğrencilerimizin eğitim gördüğü bu binamızda branş dersliği uygulanmaktadır.

1999 yılında yapılan 3 katlı binada;
1. Katta: Çok amaçlı bir salon, öğretmenler odası, hizmetli odası, kalorifer dairesi bulunmaktadır.
2. Katta: 1 müdür odası, 4 dershane bulunmaktadır.
3. Katta: 1 kütüphane, 1 bilgisayar odası, ve 4 dershane bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz