Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tekirdağ Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: CUMHURİYET İLKOĞRETİM OKULU

Telefon Numarası: 2827685789
Faks Numarası: 2827681498

Vizyonumuz;

Temel eğitim felsefesi küresel düşünen, yaşadığı ortamı tanıyan ve bireysel davranışlarını olgunlaştıran insanlar yetiştirmektir. Bu bağlamda temel yaklaşım öğrencilerin çok yönlü gelişimini gözeterek, onları toplumda işlevli kılmak ve sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçen yeni bir dünyaya hazırlamaktır. Çağdaş değerler ve uluslararası standartlar doğrultusunda eğitim-öğretim vererek öncelikle Türkiye’nin, daha sonra hızlı bir bütünleşme süreci içinde bulunduğumuz Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin önde gelen başarılı eğitim kurumları arasında yer almaktır.

Misyonumuz;

Öğrencilerimizin düşünsel, duygusal ve bedensel yeterliliklerini en üst düzeyde geliştirmek ve onları çağdaş değerlerle donanmış başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.

İlkelerimiz;

Öğrencilerimizin, öncelikle kendileri ve çevreleriyle barışık, hoşgörülü, başkalarının düşünce ve inançlarına saygılı, her türlü şiddete karşı, hümanist, demokrat, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış kişiler olmalarını amaçlıyoruz. Onlar; gelişen teknolojiyi kullanmayı yaşam biçimi haline getirmiş, üretken, yaratıcı, bilimsel düşünen, araştıran, irdeleyen, sorgulayan ve kendi kendine karar veren kişiler olmalıdırlar. Gelişim sürecinde; bilmediklerini öğrenmenin yol ve yöntemini araştıran, öz güveni gelişmiş, çalışkan, dürüst, iyi alışkanlıkları olan, başkalarının haklarına da kendi hakları kadar değer veren bir anlayışı benimsemelidirler. Öğrencilerimizin insan hak ve özgürlüklerine saygılı, Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine bağlı, bağımsız ve özgür düşünen, toplumda rol almaya hazır, katılımcı bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun ilkeleri ve değerleri bu felsefe çerçevesinde şekillendirilmiştir.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Son düzenleyen: Moderatör: