Çukurhüseyin İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Çukurhüseyin İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir
OKULUMUZUN TARİHÇESİ
İlk defa okul açmak için 1960 yılında girişimlerde bulunulmuştur.Zamanın köy muhtarı Rıza DEMİRKAN Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurduğunda müfettiş Rıdvan VURAL Beyler ile birlikte müsait bir yerin olup olmadığını belirleyip rapor tutmak için köye geldiler.Köyün ortasında bulunan köy kahvesinin okul yapılmasına karar verdiler.İlk defa okul böylece resmi hale geldi.
Okula ilk öğretmen vekil olarak atanan Ali İhsan KARATEPE’dir.Öğrenci sayısı artmaya başlayınca tek sınıf olarak faaliyet gösteren okulumuz yetersiz kalmaya başlamıştır.Yine muhtar Rıza DEMİRKAN önderliğinde yapılan girişimler neticesinde 1965 yılında tek derslik tek lojman olarak ilk resmi bina yapılmıştır.Bu da yetersiz kalınca binaya ek olarak ek bir derslik ve ek bir lojman daha yapılmıştır.İşte bu aşamalardan geçerek eğitim ve öğretime aralıksız hizmet veren okulumuzda halen iki derslik ve iki lojman bulunmaktadır.
1999 yılında taşıma kapsamına alınan okulumuzda halen 1-2-3 birleştirilmiş sınıflı olarak faaliyet göstermektedir.
Cukurhuseyın İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cukurhuseyın İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cukurhuseyın İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cukurhuseyın İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cukurhuseyın İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CUKURHUSEYIN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Çukurhüseyin Köyü Balikesir

Telefon Numarası: 2662531162

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: 649751@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Cukurhuseyın İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: