CS 1.6 Server Kurulumu Ve Port Açma

arkadaşlar 2 saat kafanızı video ile yormayayım.Yapmanız gerekn kısaca sunlar ; valve dosyasının yuklu olması / amxmodx 1.8.1.exe nın yuklu olması [amxmodx.exe yı calıstırıp kuruyoruz-detaylı anlatımı netten bulabılırsınız.ardından Portacma.com - Portacma and Paddle And Portage giriyorsnuz. 3-Uygulamanızı Seçip, Port Aç Kısmı sizi ilgilendirioyr.alttan oyun kısmından Counter-Strike Secin.Sonra size Bilgisayar Lan İP modem markası ve versiyonun soracak.(örnek modem lan 192.168.2.2 ,Airties,5020)
Bu ozellıkler bana ait herkesın tabıkı farklı.PC Lan ip Ögrenmek İcin valve ıcındekı hlds.exe calıstırın,İP adress yazan kısmındakı ıp kopyala yapıstır yapın modem markınızı secın ve talımatları uygulayın.Talımatları uyguladıktan sonra portunuzu acmıs bulunuyoruz eger kusursuz bır sekılde talımatları uygulams ısenız 27015 nolu portunuz hazır durumdaddir.port acıldıktan sonra valvedekı hlds.exe calıstırın.Acıldıktan sonra Serveriniza İP ADress Yani 192.168.x.x Li İpden Diğer Kısıler ıse IP Numaram - IP Adresi Sorgulama da yazan ıpden gıreceklerdir.Ornek:Siz Gireceksenız 192.168.x.x Baskası Girecekse:ip numaram.comda yazılı ıpden gırecektır.plugin,server ayarları,admın ekleme detaylı anlatmaya gerek yok netten blunz onemlı olan port acmak.İp numaramda yazan ip adresi sabit değildir.modeme her res atıldıgında o ıp degısecektir.TTnet den sabit ip talebınde bulunabılırsınız.Benım anlatmımım bu kadar ben bunları uygulayark actım.İNS anlamısınzdır :D