Çocuğun eğitiminde çevrenin önemi nedir münazara örnekleri

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Çocuğun eğitiminde çevrenin önemi münazara örnekler kısaca

*Çocuğun eğitiminde okul, aile ve çevre önemli bir yer tutmaktadır. Çevrenin eğitim üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri bulunmaktadır. Arkadaş çevresi, komşu çevresi eğitimde önemli bir yere sahiptir. Çocuğun eğitim ve öğretim olarak zihinsel ve fiziksel gelişiminde çevresindeki örnekleri uygulaması eğitimi tamamlanmasında etkili olmaktadır. Çocuğun taklit etme yeteneğinin köreltilmemesi gerekir.

*Çevre çocuğun eğitiminde olumlu katkılar sunabilir. Çünkü ilk çocukluk döneminden itibaren başlayan çevre gözlemi çocuklar için doğru ve yanlış örnekler de içermektedir. Çocuğun eğitiminin tamamlanması çevre ilerleyici ve gerileyici sonuçlar doğurabilir. Çevre eğitim araçlarına ulaşılmasında öne çıkmaktadır.

*Çevrenin eğitim araçlarına ulaşım bölgesi olması, eğitimin desteklenmesi açısından önemlidir. Ayrıca toplumsal değerlerin kişilerin kendilerini gerçekleştirmedeki etkisi çok gereklidir. Dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma çocuğun değerler eğitiminde etkili olmaktadır.

*Çevrenin değerler eğitimi açısından olumlu ve olumsuz etkileri bulunmaktadır. Olumlu etkileri yazılı olmayan ahlaki kuralların ve değerlerin kazanılması ve olgunlaşma ve tecrübelenme sürecenin gerçekleşmesi için önemlidir. Olumsuz etkiler ise zararlı alışkanlıkların kazanılması yönüyle kendini göstermektedir.

*Çevre çocukların eğitiminde ve eğitimin tamamlanmasında topluma adapte olma açısından bazı kazanımlar elde edilmesini sağlar. Bu kazanımlar kişilerin kendini gerçekleştirmesi için gereklidir. Kişisel değerler, eğitimde meslek hayatının oluşmasını da sağlamaktadır.