Çocuğum Hangi Okula Gidecek 1. Sınıf Kayıt Sorgulama 2013 E Okul

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Çocuğum Hangi Okula Gidecek e Okul 1. Sınıf Kayıt Sorgulama 2013

MEB Milli Eğitim Bakanlığı, 2013-2014 eğitim öğretim senesi için yurdumuzda bulunan bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına toplamda 1 milyon 863 bin 230 öğrenci, 5. sınıfa ise 1 milyon 237 bin 986 öğrencinin kayıtlarının ikametgah adreslerine göre yerleştirme işlemi gerçekleştirdi. İlkokul 1. sınıf kayıt sorgulama e okul üzerinden yapılmaktadır. E okul ilkokul 1. sınıf kayıt sorgulama TC kimlik no ile sorgulanıyor.

“DOĞUM TARİHLERİ 2008 NİSAN-EYLÜL AYLARINDA YER ALAN ÖĞRENCİLERİN VELİLERİ OKULLARA YAZILI BAŞVURUDA BULUNACAKTIR”
Öğrenci velilerinin, Milli Eğitim Bakanlığının “http://www.meb.gov.tr” internet adresinde bulunan E Okul Yönetim Bilgi Sisteminden, çocuklarının T.C. kimlik numaralarını girerek, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecekleri vurgulanarak, “Bu uygulama ile velilerimiz herhangi bir kırtasiyecilikle uğraşmadan, zaman kaybetmeden, belge temin etmeden ve başvuru ücreti, kayıt parası, zorunlu bağış gibi tartışmalara mahal vermeden çocuklarının kayıtlarını gerçekleştirmiş olmaktadırlar.

E Okul İlkokul 1. Sınıf Kayıt Sorgulama İçin Tıklayın