Çiftlikköy Köyü Yığılca Düzce

KaRDeLeN

Özel Üye
Sponsorlu Bağlantılar
Düzce İli Köyleri - Çiftlikköy Köyü Yığılca - Çiftlikköy Köyü Hakkında - Çiftlikköy KöyüTanıtımı - Çiftlikköy Köyü Resimleri

Düzce

Bilgiler
Nüfus 228 [1] (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 81950
Alan Kodu 0380
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Düzce
İlçe Yığılca

Çiftlikköy, Düzce ilinin Yığılca ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

oğuzlara kadar dayanmaktadır orhan gazi fetetmiştir

Kültür

Burda Ramazan ve Kurban Bayramı 4 gündür herkes birbirine gider evinde yemek yer vede köyün ortasında toplanılır bir eğlence mekanı oluşturulur.köyde yıllar önce recep akyüz adında bir kişi askerde tünceli bölgesinde kepini kaybeder komutan teskeresini verir..sonra recep akyüz bir kep fabrikası açar zengin olurr..herkes tarafından bilinirr ve komik bir hikaye olarak dilden dile dolaşır..

Coğrafya

Düzce iline 54 km, Yığılca ilçesine 16 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 228
1997 180
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.ayrıca köy halkının yüzde seksen beşigebze kocaeli sanayisinde çalışmaktadır

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadı.

KÖY MUHTARLARI....YILLARA GÖRE 2009
MUSTAFA AKSOY 2004
MUSTAFA AKSOY

1999 - ALİ KAYA

1994 - ALİ KAYA
1989 - ALİ KAYA
1984 - ALİ KAYA

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır.ama taşımalı eğitim olduğu için kullanılmıtor Köyün içme suyu şebekesivardır yanlız kaymakamlığın dikkatine herkes kafasına göre su şebekesini değiştiriyor bu sebepten dolayı köyün büyük bir bölümü susuz kalıyor kaymakamlığın olaya el atmasını istiyoruz ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köyün yüzde seksen beşi gebze kocaelide ikamet etmektedir

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz