Cıcekpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Cıcekpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

Köyümüzün ve Okulumuzun Tarihçesi

I.BÖLÜM
A- OKULUN ADI : Çiçekpınar İlköğretim Okulu
B- KURUM KODU : 656056
C-TELEFONU : 0 266 273 45 59
D- ADRESİ : Balıkesir Merkez Çiçekpınar Köyü
E- AMACI : Çiçekpınar İlköğretim Okulu’nda ikamet eden Öğrencilerin Milli Eğitimin genel ve özel amaçları doğrultusunda Temel Eğitimini sağlamak.
F-SEVİYESİ : İlköğretim I. Kademe
G- ÖĞRENİM ŞEKLİ : Normal
II.BÖLÜM
KÖYÜN TARİHÇESİ
KÖYÜN ADI :Çiçekpınar Köyü
BAĞLI BULUNDUĞU İL-İLÇE: Balıkesir Merkez
COĞRAFİ DURUM: Dağlık
KOMŞU KÖYLERİ: Büyük Bostancı,Paşaköy,Pamukçu,Selimiye.
YÜZÖLÇÜMÜ: 13060
YER ALTI ZENGİNLİKLERİ: Taş ocakları
İKLİMİ: Kışlar yağışlı,soğuk,poyraz ve lodos esintili.Yazlar sıcak ve kurak.
KÖYÜN KURULUŞU: Köyün kuruluş tarihi kesin bilinmiyor.Eski adı olan ‘Nergiz’adını bir Rum kadından aldığı söyleniyor.1960 yılında yol,1968 yılında su hizmetleri köye ulaşıyor.
EKONOMİK DURUM: Köy halkı geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlıyor.Bamya,kavun,buğday,nohut,karpuz gibi ürünler yetiştiriliyor.Üretilen hayvan cinsleri koyun,sığır,keçi.Hayvan üretimi saya ve damlarda yapılıyor.
AİLE YAPISI: Evlenme yaşı 17-20 arası.Aile başına ortalama çocuk sayısı 3.
SOSYAL DURUM: Kadınlar köylülerin yerel kıyafeti olan şalvar giymekle birlikte özellikle gençler modern kıyafetleri tercih ediyorlar.Erkekler modern kıyafetli.Önemli günlerde günlerde mesela düğünlerde yöresel folklor kıyafetleri sandıklardan çıkarılıyor.
YÖRESEL OYUNLAR: Balıkesir yöresel oyunları bengi,çiftetelli gibi.
III.BÖLÜM
OKULUN TARİHÇESİ
A- OKULUN BİNA DURUMU
a)-Binanın Özellikleri : Okul binası, taş yığma bina olarak yapılmış olup tek katlı çatılıdır.Elektrik ve içme suyu vardır. Bina kaloriferlidir.
Okulumuz A ve B blok olmak üzere iki ayrı binadan oluşmaktadır.Ayrıca öğrenci tuvaletleri ve kömürlükten oluşan ek bir bina daha bulunmaktadır.A blok 1949 yılında inşa edilmiş,B bloğu ise 1971 yılında eğitim-öğretime açılmıştırak. Okulmuzda 6 dershane bulunmaktadır.Birleştirilmiş sınıf uygulamasından dolayı 1 anasınıfı,2 sınıf olarak kullanılmaktadır.Laboratuar bulunmamaktadır.
b)-Okulun Özellikleri : Normal tam gün eğitim. 1.kademe(1-5)sınıflar 2.kademe öğrencilerimiz 6.sınıftan itibaren Pamukçu Mebruke Hakkı Kabakçı İlköğretim Okulu’na taşınmaktadır.

Okulumuzda 2007-2008 Eğitim Öğretim yılı başında ‘Birleştirilmiş Sınıf’ uygulamasına geçilmiştir.1,2,3. ve4,5.sınıflar. Birleştirilmiş Sınıf olarak eğitime devam edilmektedir. Okulumuzda 1tane okul kütüphanesi bulunmaktadır.Ayrıca sınıf kitaplıkları vardır.Okulumuzda spor salonu yoktur.Küçük bir araç ve gereç odası bulunmaktadır.Atölye yoktur.
Bahçe de ağaçlar mevcuttur.Fidan ekilip ağaçlandırma çalışması yapıldığı halde yaz tatillerinde tam olarak korunamadığı için randıman alınamamıştır.2008-2012 arasında okul aile birliği iş birliğiyle 100 fidan dikilmesi planlanmaktadır.

Cıcekpınar İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cıcekpınar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cıcekpınar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cıcekpınar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cıcekpınar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CICEKPINAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Merkez Çiçekpınar Köyü

Telefon Numarası: 2662734559

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: 656056@meb.k12.tr

Web Adresi:BALIKESİR - MERKEZ - Cıcekpınar İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: