Casey Mears ile soru - cevap

Sponsorlu Bağlantılar
Casey Mears'ın seneye 07 numaralı Jack Daniel's sponsorlu Chevrolet'de Richard Childress Racing ile yarışacağı resmen açıklandı. NASCAR.comm yazarı Joe Menzer şu anda Hendrick Motorsports adına yarışan Mears ile bir röportaj hazırladı.

Casey Mears, 4 kez Indy 500 şampiyonu Rick Mears'ın yeğeni ve off-road efsanesi Roger Mears'ın oğlu, Mears soyadını NASCAR'a taşıyan ilk kişi.

Mears, 2003'te Chip Ganassi Racing ile Cup kariyerine başladı ve geçen sene Coca Cola 600'de ilk galibiyetini elde etti. 2009'da 3. farklı takımı ve 5. farklı aracıyla yarışacak olan Mears'ın bu sene sadece bir ilk 5'i var.

Joe Menzer - Richard Childress Racing'e transferinle ilgili neler söyleyeceksin? Şimdi neler olacak?

Casey Mears - Aynı Richard Childress'in dediği gibi, şu anda kesinlik kazanmayan bir çok şey var. Hala ekibimiz, planlarımız ve detaylarımız hakkında çalışıyoruz. Onlar olmadan kesin birşey söylemek zor olur. Örneğin ekip şefimiz hala belli değil. Sanırım Childress Racing şu anda 3 pilotunu da Chase'e sokmakla uğraşıyor. Bunu başardıklarında biz de geleceğimiz üzerinde yoğunlaşacağız.

JM - Sence Richard Childress Racing sana uygun bir takım mı?

CM - Evet öyle düşünüyorum ve bu beni heyecanlandırıyor. Takımın evini ziyaret etmek için bir zamanım oldu ve takımın şampiyon olmak için bütün ekipmanlara sahip olduğunu gördüm. Geçen yılki başarıları ve bu sene tekrarlamaları da bana umut verdi. Ayrıca ekibe de çabuk ısındım. Clint Bowyer, Jeff Burton ve Kevin Harvick'i zaten tanıyorum ve takım arkadaşı olarak uygun görüyorum.

Ben büyük bir oyuncuyum. Amacım hep kazanmak ve RCR bu konuda bana çok uygun.

JM - Neden RCR'i istedin?

CM - Richard Childress'i uzun zamandır tanıyorum ve çok iyi biri olduğunu biliyorum. Bu nedenle onun için yarışmanın eğlenceli olacağını düşündüm.

JM - Neden yeni araca değil, Jack Daniels' aracına bineceksin?

CM - Açıkçası bu benim fikrim değildi. Takımın içerisinde neler konuşuldu bilemiyorum. Ben sadece bu araca binmekten mutluyum.

JM - Ne zamandan beri görüşme içerisindesiniz?

CM - Benim haberim dahi yokken padoktaki herkesin Mark Martin'in yerimi alacağından konuşmasından beri. Hendrick ile bunun hakkında görüştük ve takımın dışında kaldım. Ardından Richard Childress'i gördüm.

JM - RCR fabrikası hakkında ne düşünüyorsun?

CM - İnanılmaz güçlü bir takıma uygun bir yer. Bütün ekipmanları ve bütün aletleri mevcut. Oradaki insanların nasıl çalıştığını da gördüm. Aynı Jeff Burton gibi bu beni çok etkiledi. Seneye Chase yapmak, hatta şampiyon olmak istiyorum.

JM - Bu senin 3. farklı takımın, 5. farklı aracın olacak.Bu senin için zor mu?

CM - Kesinlikle çok zor. Çünkü bakın, şu an seneye kullanacağım araca odaklandım. Yeni takımımla da çalışıyorum, bir yandan da şu andaki takımınla yarışmaya çalışıyorum. Ayrıca yeni ekip şefi, yeni kurallar, yeni insanlar, yeni sponsorlar... Her sene bunları yaşıyorum. Ama RCR'den her zamankinden çok daha umutluyum. Öyle ki, bu sezonun bitmesini dört gözle bekliyorum.

JM - Hendrick Motorsports'ta ters giden neydi?

CM - Herşey geçen sezonun yarısında başladı. Araçlar ve ekipler sınıflandırılmaya başladı ve benim için herşey kötü gitmeye başladı. Takım arkadaşlarım doğru seçenekleri buldu, ancak ben çok sorun yaşadım. Daha sonra ekip şefim Alan Gustafson ile iyi zamanlar da geçirdik ama genelde uyumlu olmadık. Bazen çok iyiydik, bazen kötüydük, bazen şanslı değildik, bazen günümüzde değildik, bezen fırsatları kaçırdık...

JM - Yeni Ekip şefin kim olacak?

CM - Şu anda hiçbir fikrim yok. Şu anda RCR benim için en iyisini yapmak için uğraşıyor.