Büyükbelen İlköğretim Okulu Bilgileri Saruhanlı Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Büyükbelen İlköğretim Okulu Hakkında - Büyükbelen İlköğretim Okulu Tanıtım - Büyükbelen İlköğretim Okulu Resimleri - Büyükbelen İlköğretim Okulu İletişim

Büyükbelen İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

AMACIMIZ

Bütün Öğrencilerimizi;

1-Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne , geniş bir dünya görüşüne sahip, insanlar haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek.

2-İlgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığını kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak.

3-Atatürk inkılaplarının ve Anayasanın başlangıcında ifadesini bulan Türk Milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini ,vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan milli, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek.

MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitiminin ve İlköğretimin genel amaçlarını gerçekleştirmek, anayasada ifadesini bulan Türk Milliyetçiliğine bağlı, vatanını milletini seven, örf, adet gelenek ve göreneklerine, dini ve milli değerlerine bağlı çağın gerektirdiği bilgi ve kültüre sahip insanlar yetiştirmek.

VİZYONUMUZ

Kendi geliştiren, ilerisini gören, milli değerlerine bağlı, ahlaklı, çalışkan kişiler yetiştirmek, öğrenci velilerine ve halka sosyal kültürel faaliyetlerle katkı sağlamak.

Büyükbelen İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Saruhanlı
Okulun Telefonu: 236 3676101
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Büyükbelen Kasabası
Okulun Web Adresi:
http://buyukbelen.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: buyukbelenio@hotmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri: SARUHANLIYA. 30 KM MANİSA'YA: 50 KM DİR
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok