Bize nasıl kıydınız kitap özeti

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
süppeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrr okuyun etkisinde kalcaksınız kitabın valla bn emine enlik oğlunun kitaplarına bayılıyom hepsini okuyunnnnnnnn

Kitabın baş karakteri Rabia adlı genç bir kızdır. Rabia'nın annesi, babasını aldatır ve ardından akıl sağlığını yitirir. Bu şekilde akıl hastanesinde zor koşullar altında bir süre yaşadıktan sonra hayata veda eder.

Rabia, annesi öldükten sonra bile babasını aldatmış olmasını hiç unutmaz ve ondan nefret eder. Çok sevdiği babasıyla birlikte hayat mücadelesi verir.

Bu arada bir fabrikada çalışmaya başlar. Fabrikada tanıştığı Hüseyin Abisi, Rabia'ya dini bir takım telkinlerde bulunur. Rabia, bu telkinlerden zaman zaman etkilenir, zaman zaman umursamaz.Çünkü etrafında Hüseyin Abi'den başka kendisine dini anlamda yol gösterecek herhangi biri yoktur.

Rabia bu gelgitleri yaşarken anne ve babasıyla ilgili korkunç gerçeği öğrenir.

Meğersem annesi babasını aldatmamış. Babası annesini aldatmış. Hemi de erkek kardeşinin karısıyla. Annesi, kocasını suç üstü yakalamış ve adam, karısına iftira atmış. Yatacak yerin yok be adam. Rabia, bunu öğrenince tabi kahım kahım kahrolur. Sonra da babası hapishaneyi boylar.

Beri yandan herkes Rabia'yı, Hüseyin Abi'ye yakıştırırken, ki ben de okurken pek yakıştırdım, amma Rabia ''yok o benim ağabeyim.'', Hüseyin de ''yok o benim bacım'' dediği için aralarında birşey olmaz. Zaten Hüseyin'in nişanlısı vardır. Ancak Hüseyin, dini propoganda yaptığı için hapse atıldığında, nişanlısı onu daha fazla bekleyemeyeceğini söyleyip Hüseyin'i bırakır. Hüseyin hapisten çıkınca Rabia'ya gider ama o da ne, Rabia evlenmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

Süper bi kitap hayran kaldım bu kitapla birlikte en yakınımızın bile bize ve çevremizdekilere ihanet edebileceğini öğrendim..h.

K

kayıtsız

ben su an okuyorum ama cemil'e çok gıcık kaptım ama güzel kitap tavsiye ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız üye

Cok etkileyici bi kitap ama özeti iyi olmamış ben bu kitabı okurken defalarca ağladım ancak bu özeti okurken duygulanmadım bile