Bireylül İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Uşak

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Bireylül İlköğretim Okulu Hakkında - Bireylül İlköğretim Okulu Tanıtım - Bireylül İlköğretim Okulu Resimleri - Bireylül İlköğretim Okulu İletişim

Bireylül İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

BireyIül İlkokulunun yapılmasına Tevfik HADI zamanında 1938 yilında başIanmıştır. 15.10.1942 yılında eğitim Oğretime başlamıştır Binanin yapımı 38.000-IL' ye malolmustur.Okula ilk kayıt dan Öğrencinin adı Perihan'dir. Okulun ilk müdürü Sadık KARAHAN'dir.Bireylül ilkckulunun ilk ögretmenleri İsmail ÖNER-Bekir SITKI-Hamdiye KARDEŞ ve Hüseyin SÜRÜCÜ dür. Bireylül İlkokulu normal ögretime 1979 yilina kadar devam etmiştir.Bu yıldan sonraöğrenci sayısının artması nedeniyle ikili öğretime geçilmiştir.Okulun Öğrenci kapasitesinin giderek artması nedeniyle 1967 yılında veliler terafından 2 katlı 8 derslikli ek bina yaptırılmıştır.Bireylül ilkokulu Ozdemir Mahallesi sınırları içerisindedir. Okulumuz konumu itibariyle Ozdemir,Kurtuluş,Unalan ve Karaagaç Mahallesine hizmet vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığının kararı sekiz yllık kesintisiz eğitime 1997-1998 eğitim ve öğretim yılında başlamıştır.1998-1999 Öğretim Yiılında ek binanın yapılması ile normal öğretime geçilmiştir.Sekiz yıllık kesintisiz eğitime geçildiği tarihten itibaren Okulumuzun adı Bireylül İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir..

Bireylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 276 223 39 48
Okulun Faksı: 276 223 09 21
Okulun Adresi: Özdemir Mahallesi Güneş Sk. No:26/B
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok