Bilene + Rep

Sponsorlu Bağlantılar
."Topkapı ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları, kediler, çantalar, kadınlar - Toplam kaç kişi Topkapı ya gidiyordur ?"

NOT : Bilemeyenlerde +Rep'i Gözden Çıkarsın ... :D

KOLAY GELSİN ...

E yavuz sen sadece göruyorsun onları onların gıttıgını nerden bılıon:D Dolayısılya tek sen gıdıyorsun yazıdan cıkan sonuca göre:D

Ama dikkat ettiysen yazıda topkapiya giderken goruyorum dıyorsun.yani yazıda Onlarla bırlıkte demıyorsun.Onlarla bırlıktede gıdıyor olabilirsin.Ama Mantık Sorularında Yorum Olmaz.Yazı Ne dıyorsa Odur .

uğur dün tartıştık bu sorunun cevabını o kadar sonuç itibari ile soruda ''yolda tanıştım'' cümlesi iyi bir tuzak olarak görünüyo siz bunu yolda gördüm anlamına getiriyosunuz. mesela uğur yolda yürüdüğünde hiç tanımadığın kaç adamla tanıştın karşıdan gelen... bide bir yolculuğa çıktın nerden çıktığın belli değil bir istikamete doğru gidiyosun yol uzak veya yakın yanındaki adamla sohbet edersin bu demek değildir her zaman oluyodur ama her 5 defada bir illaki yanındaki adamla konuşuyosundur... neyse sorumuzla bunun ne alakası var. sorulan soru bir mantık sorusu e tabi biraz çelişki kazandırması işime gelir ama bu soruyu birde benim açımdan düşünürsen hak verirsin ... sonuçta soruyu soran benim senin cevabın benim cevabımla aynı olmalı. neyse daha fazla açıklamanın bir anlamı yok +replerinizi gönderiyorum ...

2 saat'te 1 saniyede olan şey nedir ? soru bununla devam ediyo ... tekrar bilen arkadaşa + rep bilemeyen arkadaşımda bana +rep göndermeyi unutmasın :D