Beşeylül İlköğretim Okulu Bilgileri Pazaryeri Bilecik

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Beşeylül İlköğretim Okulu Bilgileri Pazaryeri Bilecik

Okulumuz 1928 yılında bugünkü Pazaryeri Hükümet Konağı'nın bulunduğu yerde halkın büyük katkılarıyla öğretime açılmıştır.1928 yılında öğretime açılan Beşeylül İlköğretim Okulu 1971 yılına kadar bu binada hizmet vermiştir. O yıllarda Maliye Bakanlığına Hükümet Konağı olarak devredilmiştir.Binanın bedeli ile Beşeylül İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okullarının arsaları alınarak inşaatlarına başlanmıştır. 1973 yılında Beşikli Mahallesi mevkiindeki binasına taşınmıştır.Şimdi binasını 52. ve 53. hükümet dönemlerinde Bilecik milletvekilliği ve spordan sorumlu devlet bakanlığı yapan Bahattin ŞEKER tarafından kayın babası Hilmi DURALİOĞLU adına yaptırılmış ve ilçemizde Anadolu Lisesi'nin adını da Hilmi DURALİOĞLU Anadolu Lisesi olarak değiştirmiştir.Ancak Hilmi DURALİOĞLU Anadolu Lisesi bu binaya taşınmamış boş kalan binaya okulumuz taşınmıştır.

İlköğretim çağındaki öğrencilerine normal eğitim şekli ile hizmet vermektedir. Okulumuza taşımalı olarak toplam 6 köyün öğrencisi de gelmektedir.Bu köyler; Arapdede Köyü - Sarıdayı Köyü - Fıranlar Köyü - Ahmetler Köyü - Şükraniye Köyü - Dülgeroğlu Köyü' dür.

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi;Milletimizin kültürel, manevi ve demokratik değerlerini benimsemiş,Atatürkçü ve Bilimsel Düşünceyi rehber edinmiş,Ruh, beden ve zihin yönünden sağlıklı ve dengeli yetişmiş,Doğayı ve çevreyi koruyup geliştiren,Dünyanın her yerinde başarılı olacağına inanmış, Kendine güveni tam bireyler olarak yetiştirmektir.

Her Türk çocuğunu Mili Eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak temel bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak, onları ilgi, istidat, ve kabiliyetleri doğrultusunda Milli ahlak anlayışına uygun olarak yetiştirmek.

VİZYONUMUZ

“Öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilerek hayata ve bir üst öğrenime hazırlayan;düşünen,sorgulayan,okuyan,araştıran,top lum ve dünya sorunlarıyla ilgili ruhen,bedenen ve zihnen sağlıklı bireyler yetiştiren bir model okul olmaktır."

Beşeylül İlköğretim Okulu Bilecik Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Beşeylül İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Beşeylül İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Beşeylül İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Beşeylül İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BEŞEYLÜL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Esentepe Mah.llçe Jandarma Yanı Pazaryeri-Bilecik

Telefon Numarası: 2283812062

Faks Numarası: (0228) 381 20 62

E-mail Adresi: ahmetfx@gmail.com

Web Adresi: BİLECİK - PAZARYERİ - Beşeylül İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: