Balıklar Ne Yer - Balıklar Ne İle Beslenir?

Sponsorlu Bağlantılar
Balıklar Ne Yer - Balıklar Ne İle Beslenir?

Büyük balıklar ve orta büyüklükteki balıklar,kendi soylarından daha küçükleri yemekle geçinirler. Bu,konuşma diline geçmiş bir deyimdir: (Büyük balık,küçük balığı yer ) derler.

Bizim üzerinde duracağımız konu,küçük balıkların ne yiyerek geçindiğidir. Bunlar,küçük, çok küçük, mikroskobik deniz canlılarını, yahut da bitkicikleri yerler
.

K

Kayıtsız Üye

Etçil balıklar küçük balıkları ve deniz canlılarını yerler, otçul balıklar da yosun, alg, tek hücreliler v.s. ile beslenirler! Bi de köpek balıkları var ki onlar da denizlerin çöpçüleridir aslında! Yaralı ve ölü balıkları, fokları yerler...

K

Kayıtsız Üye

balıklar yumurtlayınca yavrularını suya bırakırlar bu nedenle bakmazlar.

B

Balık Besleyen

Büuük balıkküçük balığı yer, küçük balık deniz otu yer. Akvaryum balığı ise yem yer. :)

K

Kayıtsız Üye

fakat bazı balık türleri yavrularını korurlar mesela ciklet anneleri yumurtalarını yemez onlara bakar

K

Kayıtsız Üye

Büyük baliklar kücük baliklari yer,kücük baliklar ise deniz otu yer,akvaryum baligi ise yem yerler.

K

Kayıtsız Üye

Etçil balıklar küçük balıkları ve deniz canlılarını yerler, otçul balıklar da yosun, alg, tek hücreliler v.s. ile beslenirler!

Z

zehraf4

ya babam balık tutmuş canlıydı bnde bir leğen buldum içine koydum şuan çok canlılar ekmek verdim şuanekmek veridim ama yemediler bilen varsa nolur söylesin yaa ölücekler diye çok korkuyorum