Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

BALIKESİR KARESİ İLKÖĞRETİM OKULU

Balıkesir Lisesi orta birinci sınıflardan 10 şube yer darlığı sebebiyle 1968-1969 öğretim yılında Balıkesir Ticaret Lisesinde öğretim yapmıştır. Bu sınıfların idareciliğine Balıkesir Lisesi müdür yardımcılarından Mehmet Babacan getirilmiştir. Bu dönemde Balıkesir Valisi Fahrettin Akkutlu, Milli Eğitim Müdürü Recai Erayrıç, Balıkesir Lisesi Müdürü de Nazım Kurtiş'tir.

Ticaret Lisesinde öğretim yapan bu 10 sınıfın öğretim yılı sonunda bağımsız bir okul durumuna getirileceği Milli Eğitim Müdürü Recai Erayrıç tarafından Mehmet Babacan'a sözlü olarak bildirilmiş ve okul için bir isim tespiti yapılması istenmiştir.

Bunun üzerine isim tespiti çalışmalarına geçilmiştir. Balıkesir tarihinde önemli bir yeri olan ve halen Balıkesir'de yaygın bir isim olarak kullanılan Karesi Beyliği esas olarak alınmıştır. Karesi mahallesi ve Karesi İlkokulu ile bağlantı kurularak, temel eğitim okullarının 8 yıla çıkarılacağı da dikkate alınarak okulun adının KARESİ olmasının uygun görüldüğü Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmiştir. Daha sonra bu isim benimsenmiş, okulumuz 1969-1970 öğretim yılında Balıkesir Lisesinden ayrılarak KARESİ ORTAOKULU adıyla bağımsız olarak faaliyetini sürdürmüştür. Okulumuzun ilk müdürü Mehmet Babacan, ilk atanan öğretmeni Hikmet Akbulut'tur.

Okulumuz 6 yıl Ticaret Lisesinde öğretim yapmıştır. Ancak burada baş gösteren yer darlığı sebebiyle 1975-1976 öğretim yılında 1. sınıflar Alişuuri İlkokulunda 2. ve 3. sınıflar ise Ticaret Lisesinde öğretimini sürdürmüştür.1976-1977 öğretim yılında 1. sınıflar Alişuuri, 2. sınıflar Dumlupınar İlkokulunda 3. sınıflar da Balıkesir Lisesinde öğretimlerini sürdürmek zorunda kalmışlardır.

Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 1 Nisan 1977 tarihli yazısıyla içinde bulunduğumuz bina okulumuza tahsis edilmiştir. Böylece 1977-1978 ders yılından itibaren okulumuz ilk defa kendisine ait binada faaliyetini sürdürmeye başlamıştır. 1996-1997 Öğretim Yılında Balıkesir Ortaokulu ile birleşmiş, Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu adını almıştır.2001-2002 Öğretim Yılında Hacı ilbey İlköğretim Okulu ; 2002-2003 Öğretim Yılında da Dumlupınar İlköğretim Okulu ile birleşerek BALIKESİR KARESİ İLKÖĞRETİM OKULU adıyla eğitim öğretime devam etmektedir.
OKULUMUZUN MİSYONU
Atatürk İlke ve İnkılâplarına, Türk Milli Eğitiminin Temel Esaslarına, Milli ve Ahlaki değerlere bağlı, İnsan Haklarına saygılı, çağdaş, demokratik, laik, kendine güveni olan, düşünen, araştıran ve üreten genç nesiller yetiştirmek.

Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: BALIKESİR KARESİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: DUMLUPINAR MAHALLESİ KOCAOKUL SOK 10100 BALIKESİR

Telefon Numarası: 2662411141

Faks Numarası: 2662414823

E-mail Adresi: 677821@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Balıkesir Karesi İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: