Bağlıkaya İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aksaray

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Bağlıkaya İlköğretim Okulu Hakkında - Bağlıkaya İlköğretim Okulu Tanıtım - Bağlıkaya İlköğretim Okulu Resimleri - Bağlıkaya İlköğretim Okulu İletişim

Bağlıkaya İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Bağlıkaya İlköğretim Okulu 1955 yılında Mehmet KARACAER adlı vatandaşın kasabanın içinde bulunan 3470 m2 arsanın bağışlanması ile köy tüzel kişiliğince 3 derslikli ilkokul binası olarak yaptırılır.Yapılan bu bina zamanla ihtiyacı karşılayamaz ve 1985 yılında bu binanın yanına ikinci bir bina yaptırılır.Bu ikinci binanın yapımını ise MEB üstlenmiştir.1986 yılında ortaokul kısmı da açılmış ve okul bünyesi üçüncü bir binanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuş ve akabinde idare ve öğretmenler odası olan üçüncü bina yaptırılmıştır.1997 yılında ilkokul ve ortaokulun birleştirilmesi ve 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilmesiyle “Bağlıkaya İlköğretim Okulu” adını almıştır.2000-2001 Eğitim yılının sonuna kadar ikili öğretim yapılan okulda, 2001 yılında kasabamızın ikinci okulunun da hizmete girmesiyle normal eğitim ve öğretime dönülmüştür.2001 yılında önekli bir tadilat gören, 2002 yılında kaloriferli ısıtma sistemine geçmiştir.

Bağlıkaya İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 382 2317063
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://baglikaya.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: baglikayaio@hotmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok