Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu Hakkında - Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu Tanıtım - Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu Resimleri - Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu İletişim

Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İzmir-Torbalı Ayrancılar Beldesindeki Egekent-4 Sitesi içerisinde bulunan okulumuzun inşaatı 2001 yılı yaz aylarında başlayıp, Aralık ayında tamamlanmış; 2002 yılının Nisan ayında da eğitim öğretime açılmıştır.Okulumuz Egekent-4 sitesini inşa eden Ege-Koop' un da katkıları sayesinde yapıldığından Ayrancılar Ege-Koop İlköğretim Okulu ismini almıştır.

18 derslikli olarak yapılan okulumuzda Anasınıfı, Fen Laboratuarı, Bilgi Teknolojileri Sınıfı, 90 metrekare çok amaçlı salon, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslikleri de bulunmaktadır.

36 kadrolu olmak üzere toplam 36 öğretmenin görev yaptığı okulumuzda 2004-2005 eğitim öğretim yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı'nın “Temel Eğitime Destek Projesi” (TEDP) kapsamında yürütülen yeni ders programlarının pilot uygulaması yapılmaktadır.Halen Okulumuzun 7. sınıflarında Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ve Sosyal Bilgiler derslerinin yenilenen programları pilot olarak başarı ile uygulanmıştır..

Halen okulumuzun öğrenci sayısı yoğun göç sebebiyle her yıl biraz daha artmaktadır.2002-2003 eğitim öğretim yılında 414 kadar olan öğrenci sayımız, 2006-2007 eğitim öğretim yılında toplam 847' ye ulaşmıştır.Öğrenci sayısının hızla artması sebebiyle 2005-2006 eğitim öğretim yılından itibaren ikili öğretime geçilmiştir.2010-2011 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda 36 öğretmen,1müdür,2 müdür yardımcısı 1 memur, 2 hizmetli ve yaklaşık 1025 civarında öğrenci vardır.

Eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında; bu çalışmaları desteklemek, milli ve kültürel değerlerimizi benimsetip sevdirmek, öğrencilerin kişisel becerilerini geliştirmek amacıyla sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler her yıl artan bir yoğunlukla sürdürülmektedir. Bu kapsamda Sosyal Kulüp çalışmaları, Tiyatro-Drama etkinlikleri, Resim çalışmaları, çeşitli dallarda spor faaliyetleri, folklor çalışmaları vb yürütülmekte ve sergilenmektedir. Ayrıca gerek okul içinde, gerekse Türkiye, İl ve İlçe genelinde yapılan çeşitli alanlardaki yarışma ve karşılaşmalara katılım sağlanmaktadır.

Amacımız; öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılaplarına, Milli ve Manevi değerlerimize bağlı; Vatan ve Millet sevgisiyle dolu, çağın gerektirdiği bilimsel ve teknik donanıma sahip iyi birer vatandaş olarak yetiştirmek; okulumuzu bulunduğumuz çevrenin sosyo-kültürel etkinlik ve cazibe merkezi haline dönüştürmek, okulumuzdan yararlanan veya okulumuzla ilgili olan herkesin bu hizmetten memnuniyet duymasını sağlamaktır.Özellikle velilerimizin maddi, manevi ve fikri katkılarının her geçen gün biraz daha artması bu amaca ulaşmamızda bize güç vermekte ve geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlamaktadır.

Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Torbalı
Okulun Telefonu: 232 854 01 44
Okulun Faksı: 232 854 06 33
Okulun Adresi: Atatürk Mah.Egekent 4 Sitesi
Okulun Web Adresi: AYRANCILAR EGE KOOP İLKÖĞRETİM OKULU
Okulun E-Posta Adresi: 884190@meb.gov.tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok