Aybey İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Uşak

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Aybey İlköğretim Okulu Hakkında - Aybey İlköğretim Okulu Tanıtım - Aybey İlköğretim Okulu Resimleri - Aybey İlköğretim Okulu İletişim

Avgan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Aybey İlköğretim Okulu 1909 yılında eski cezaevi bitişiğindeki binasında üç sınıflı olarak eğitim-öğretime başlamıştır.Okulun ilk adı “ Gülistanî Maarifet Mektebi “ dir.1926 – 1927 eğitim – öğretim yılında okulun adı “ 2 No’lu Erkek Mektebi “ olarak değiştirilmiştir.1929 Yılında adı bulunduğu mahalleden dolayı “Aybey İlkokulu” olarak değiştirilmiştir.1966 – 1967 Yılında eski binasından bugünkü binasına taşınmıştır.1975 Yılında binaya eklenen yeni bölümlerle şimdiki görünümüne kavuşmuştur.1982 den 1989 a kadar eğitim-öğretim faaliyetlerine “Ömer Bedrettin Uşaklı İlköğretim Okulu “ bünyesinde devam etmiştir.20 / 01 / 1989 tarihinde Bakanlık kararıyla “Ömer Bedrettin Uşaklı İlköğretim Okulundan” ayrılarak Aybey İlk Okulu adı altında tekrar eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlamıştır.Uşak Valiliğinin 18 / 06 / 1997 tarih ve 08643 sayılı kararıyla ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür.Okulumuzda eğitim öğretim faaliyetleri davem etmektedir.

GENEL BİLGİLER
Okulumuz Uşak şehir merkezinde olup 1.hizmet bölgesi,1 hizmet alanı kapsamındadır.Zorunlu çalışma kapsamında olmayıp hizmet puanı 10'dur.

Okulumuz 3 katlı tek binadan oluşmaktadır. Okulumuzda 17 derslik, 3 idare odası, 1 rehberlik odası,1 fen ve teknoloji laboratuarı, 1 bilişim teknolojileri laboratuarı, 1 proje odası, 1 öğretmenler odası,2 memur odası, 1 çok amaçlı salon,spor ve malzeme odaları bulunmaktadır.

2010-2011 eğitim öğretim yılı itibariyle okulumuzda 3 idareci,43 öğretmen,2 memur ve 2 yardımcı personel vardır. Öğrenci sayımız 552 erkek ve 570 kız olmak üzere toplam 1122'dir.Okul binamızın yetersiz olmasından dolayı okulumuzda çiftli öğretim yapılmaktadır.Bu kapsamda ilköğretim 2. kademe sınıfları sabahçı,ilköğretim 1. kademe sınıfları öğlencidir.

Aybey İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 276 223 39 46
Okulun Faksı: 276 227 29 46
Okulun Adresi: ELMALIDERE MAHALLESİ NURİŞEKER CADDESİ NO:26
Okulun Web Adresi:
http://www.aybeyilkogretimokulu.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 406253@meb.k12.tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu