Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir

Urla Atatürk İlköğretim Okulu; Urla Hacı İsa Mahallesinde, İzmir İl Özel İdaresi mülkiyetindeki 26 pafta, 795 ada ve 131 parsel arazi üzerinde yer almakta olup, 1968 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.
1968 Yılında Urla Atatürk İlkokulu olarak kapılarını eğitim ve öğretime açan okulumuz, adını Ulu Önder Atatürk'ten almıştır. Atatürk'ün adına layık, ülkemizi ve ebediyen yaşatmaya and içtiğimiz Cumhuriyetimizi onun "MUASIR MEDENİYET SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇIKARMA" amacına hizmet edecek çocuklar ve gençler yetiştirmek başlıca amaçlarımızdır.
Halen üç bina halinde eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Birinci bina; 1968 yılında, ikinci bina; 1983 yılında, üçüncü binaise 1998 yılında inşa edilmiş ve hizmete girmiştir. 1997/1998 Eğitim-Öğretim yılına kadar Atatürk İlkokulu olarak çok sayıda çocuğumuzu vatanımıza-milletimize ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştiren okulumuz, 4306 sayılı yasa ile Urla Atatürk İlköğretim Okulu adını alarak 8 yıl ve kesintisiz eğitim-öğretim ile Türk Millî Eğitiminin Genel Amaçları, Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında çocuklarımızı yarınlara hazırlamaktadır.

MİSYONUMUZ
Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, Ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, kendine güvenli, hoşgörülü, özgüveni gelişmiş, sorumluluğunu bilen, bilimsel düşünebilen, gelişim ve değişime açık, öğrenebilen, araştırmacı, üretken, yaratıcı, verimli, topluma ve çevreye saygılı, mutlu öğrenciler yetiştirmek.

VİZYONUMUZ
Türk Millî Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda; modern eğitim anlayışını esas alarak, öğretim alanında kabul gören yeni değerler ve bilgi çağının birikim ve donanımına sahip öğrencileri ile çağdaş ülkelerdeki eşdeğer okullarla yarışabilecek düzeye erişmiş, sevgiyle bilginin kucaklaşarak yetiştirdiği öğrencileri ile seçkin okul olmak.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Urla
Okulun Telefonu: 232 754 10 75
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: http://www.urlaataturk.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 570626@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Nimet ARAS
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok