Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Saray Tekirdağ

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Saray Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Atatürk İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri

Atatürk İlköğretim Okulu Tekirdağ Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Atatürk llköğretim Okulu
Telefon Numarası: 2827681316
Faks Numarası: 2827682132

TARİHÇE

Okulumuzun inşaatı 1914 yılında kaymakam Fahrettin KULOĞLU tarafından başlatılmıştır.1914-1918 1.Dünya savaşı Sıralarında alınan esirler bu okulun işçiliğini ve ustalığını yapmışlardır.1918 de savaşın sona ermesiyle esirler ayrılmış, inşaat durmuştur.

1936 yılına kadar çatısı örtülü olarak yarım kalan bu bina bu yıl içinde tekrar ele alınmıştır.Haşim İŞÇAN’ın Tekirdağ valisi bulunduğu zamanda devlet tarafından tamamlatılmıştır.

Bu bina üç kat olarak yapılmıştır en üst kat iki kanat şeklindedir. Daha sonra bu kat rüzgar tarafından sallanınca ve tehlike sezilince yıktırılmıştır. Okul binası ilk önce hastane binası olması amacıyla başlatılmıştır sonra okula uygun görülerek okul binasına çevrilmiştir. Bina özel idareye aittir.1948 yılında binanın üst katında ortaokul açılmıştır 1962 yılında Ali Naki ERENYOL ortaokul binası yaptırılınca bina sadece ilköğretime kalmıştır.

1998-1999 öğretim yılında binanın yetersizliği nedeniyle lise eski binasına taşınınca okulumuz şimdiki binasına taşınmıştır. Bu binada huzur, mutluluk ve başarı dolu daha çok uzun yıllar geçirmek dileğiyle.

İNANDIĞIMIZ İLKELER

İnanıyoruz ki, Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.

İnanıyoruz ki, Öğrencilerin öğrenme stillerini bilmeleri ve etkili öğrenme yöntemlerini kullanmaları onların öğrenme hızlarını arttıracaktır.

İnanıyoruz ki, Öğrencilerin kendilerini tanımaları; onların hedef belirleme, tercih yapma ve karar verme becerilerinde isabeti arttırır.

İnanıyoruz ki, Öğretmen ve öğrencilerimizin, üstün özelliklere sahip kişiler olarak görülmeleri, onları motive edecektir.

İnanıyoruz ki, Okulumuz, hedefleri olan ve paylaşımcı anlayış ve profesyonel tutuma sahip kişilerden oluşmaktadır.

İnanıyoruz ki, Biz birbirimize ve kendimize güveniriz. Öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyar, onları koruyup gözetiriz.

İnanıyoruz ki, Biz, hepimiz öğrencilerimizin başarısını arttırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız.

İnanıyoruz ki, Okul, çevrenin eğitim ihtiyaçlarından doğar ve çevrenin istek ve beklentilerinin büyük bir bölümünü tek başına karşılar. Okul, çevrenin istek ve beklentilerine göre kararlarını biçimlendirir.

İnanıyoruz ki, Biz, birbirimizi öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.

İnanıyoruz ki, Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.

İnanıyoruz ki, İyi bir eğitim öğrenciler arasındaki bütünleşme kadar çeşitliliği de gerektirir. Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi anlıyor, farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz.

İnanıyoruz ki, Biz sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine kendimizi adapte edecek beceriler geliştiririz. Aynı zamanda değişim ihtiyacı ile geçmiş değerlerimiz arasındaki dengeyi de koruruz. Değişim mükemmeliyete ulaşmada bize cesaret kazandırır. Deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder.

İnanıyoruz ki, Biz farklıyız. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz