Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis

1981 yılından şu an Kaymakamlığa bağlı Gençlik Evi olarak kullanılan iki bölümden oluşan tek katlı 4 derslikli bina eğitime ve öğretime açılmıştır. 1988 yılında eğitim ve öğretime kapatılarak, okulun öğrencileri öğrenimlerini Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nda sürdürmüşlerdir. 1990-1991 eğitim-öğretim yılında okul eğitim-öğretime tekrar açılmıştır. Zorunlu eğitimin 8 yıla çıkmasıyla okulun kapasitesi ihtiyaca cevap veremediğinden birinci kademeyi bitiren öğrenciler öğrenimlerini diğer okullarda sürdürmüşlerdir. 1989 yılında Fatih İlkokulu olarak yapılan şimdiki binamız ilçede lise binası olmadığından lise 2001 yılına kadar öğrenimini bu binada sürdürmüştür. 2001-2002 eğitim-öğretim yılında ilçeye lise binası yapılınca bina okulumuza tahsis edilmiştirAtatürk İlköğretim Okulu Bitlis Güroymak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Atatürk llköğretim Okulu-Güroymak

Telefon Numarası: 4345112186

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BİTLİS - GÜROYMAK - Atatürk İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: