Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu İletişim

Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Rumi 1320 (Miladi 1904) yılında MECEDİYE MEKTEBİ adı altında yeni tedrisata göre açılmıştır.

Okulun ilk yeri, şimdiki ek binanın bulunduğu yerdeydi. Çevreden edinilen bilgilere göre tek katlı ve kerpiçten yapılmıştır. Kayıtlardan edinilen bilgilere göre okulun üç sınıflı olduğu tespit edilmiştir.

Rumi 1341 (Miladi 1924’te) şimdiki Atalar Mahallesi’nin eski ve ilk kuruluşunda adını aldığı HACI FAKİK İLK ERKEK MEKTEBİ olarak ismi değişti. Şu anda bununla ilgili kayıtlar ve okulun o zamanki mühürü mevcuttur.

HACI FAKİK İLK ERKEK MEKTEBİ eski yazı ile 17 Temmuz 1928 yılına kadar eğitim ve öğretime devam etti. Bu tarihten sonra Latin harfleri ile öğretim yapmaya başladı.

17 Temmuz 1928’te okulumuzun adı DENİZLİ MERKEZ HACI FAKİK MEKTEBİ olarak değişti. Bu tarihten sonra kız-erkek karışık olarak 3 yıllık öğretime devam edildi.

Kayıtlardan edinilen bilgiye göre, 1933-1934 öğretim yılında okulumuzun adı; ZAFER İLKOKULU olarak değiştirildi. ZAFER İLKOKULU eski binasında öğretime devam ederken, 1944 yılında okulun 5 yıla çıktığını 1946 yılındaki kayıtlardan öğreniyoruz. ZAFER İLKOKULU 5 yıllık öğretime devam ederken Atalar, Feslikan, Kuşpınar ve Değirmenönü Mahallelerine hizmet veriyordu. Mevcudun kalabalık olması ve dershane yetersizliğinden bazı yıllar 5. sınıfa geçen öğrenciler İsmet Paşa ve İstiklal Okullarına gönderilmiştir.

1955 yılında ek bina yapılarak, yine mezun vermeye başlamıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi okulumuz 4 mahalleye hizmet vermesi ve sınıfların kalabalık, dershanelerin yetersiz olması yüzünden çift öğretime geçmiştir. Bugün eğitim-öğretim gördüğümüz binanın B Bloğu 1967-1968 öğretim yılında hizmete açılmıştır. Okulumuzun adı da Atalar Mahallesinin adı olarak ATALAR İLKOKULU adını almıştır. Dershane yetersizliğinden dolayı 1978-1979 öğretim yılında bahçeye iki derslik, bir araç odası bulunan ek bina yapılmıştır. Aynı yılda okulun bahçesi genişletilerek düzenlenmiş ve asfalt yapılmıştır.

Yapılan ek binalar daha sonra yıkılarak yerine 21.12.2001 tarihinde teslim edilen 04.03.2002 tarihinde eğitim öğretime başlayan 13.05.2002 tarihinde dönemin Denizli Valisi Yusuf Ziya GÖKSU tarafından fiilen hizmete açılan A Blok binamız hizmete girmiştir.

Yeni binadaki A blok binamızı, ilimiz hayırseverlerinden Sayın HASAN KIBRISLIOĞLU, babasının adına ithafen yaptırmıştır. Yapılan bina 8 derslikli olup, halen eğitim-öğretime 2 binada da devam edilmektedir.

Atalar Sadettin Kıbrıslıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 258 261 10 74
Okulun Faksı: 258 241 99 46
Okulun Adresi: Atalar Mah. 960 Sokak No:34
Okulun Web Adresi:
http://atalar.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 459130@meb.k12.tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu