Asker Fıkraları, Askerlik Fıkraları

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Asker Fıkralar
Fıkralar Asker Fıkraları

ASKERİN İNTİKAMI

iki sevgili varmış erkek birgün askere gitmiş sonra kız başksasına aşık olmuş bunu kız mektuba yazmış askerde intikam alcakya koğuştaki arkadaşlarından ne kadar kız resmi varsa almış bunları mektuba doldurmuş demişki sen hangisiydin hatırlayamadım da kendi resmini al öbürlerini geri gönder

TEK ASKER

Manevra varmış. Temel elde tüfek yerde yatıyormuş. Komutan gelip sormuş :

Düşman önden gelirse ne yaparsın Temel? Temel cevaplamış. Şu yandan, bu yandan, arkadan gelirse, diye tekrar sormuş komutan. Temel bunları da cevaplamış.

Komutan en sonunda :

Ya düşman tepeden gelirse, deyince.

Temel dayanamamış ve :

Habu memleketin tek askeru ben miyum komitanum daa

GELİŞ FİYATI

II. Dünya Savaşı sırasında Rus orduları geri çekiliyormuş... Ve Rus generali durumu kurtarmak için askerleri teşvik etmeye karar vermiş. Getirilen her ölü Nazi için 10 ruble vaad etmiş.

Çatışmalardan sonra kimi 1, kimi 3 ceset getirmiş ve paralarını nakit olarak almışlar. Bir ara bir Yahudi asker, bir vagonu sürükleyerek getirmiş. Vagonun kapısını açmış, içerisi ceset doluymuş.

General bunu görünce şaşırmış ve askeri kenara çekerek şöyle demiş:

Asker, anlarsın ya bütçemiz zayıf, haydi ben sana ceset başı 7.50 ruble vereyim. Asker:

Olmaz,Zaten bana geliş fiyatı 8.30 ruble.

KAÇMAYA ÇALIŞIYORSUN

Ikinci dünya savaşı sırasında bir Ingiliz uçağı Almanya üzerinde düşürülür. Almanlar ingiliz pilotu esir alırlar fakat Ingiliz'in bir bacağı ve iki kolu kangren olmuştur. Almanlar ilk önce bacağı keserler ve Ingiliz Almanlardan bu bacağı ana vatanı olan Ingiltere'ye atmalarını ister. Almanlar da atar. Sonra Ingiliz'in kolu kesilir, Ingiliz yine aynı dilekte bulunur ve Almanlar da yerine getirir. Bu sefer de Almanlar öteki kolu keserler. Ingiliz her zamanki gibi Almanlar'dan kolu anavatanına atmalarını ister fakat Almanlar " olmaz!" derler, Ingiliz nedenini sorunca şöyle cevaplarlar: "Sen galiba kaçmaya çalışıyorsun!"

KİM KIRDI

Yıllar önce Ingiltere''de erler şemsiye kullanmazmış. Şemsiye taşıma hakkı sadece subaylara tanınıyormuş. O yıllarda bir gün genç teğmenlerden biri, koltuğunun altında bir şemsiye ile hızlı hızlı yürüyen eri görünce, beyninden vurulmuşa dönmüş. Eri çağırarak: - Bu ne küstahlık, demiş. Ve şemsiyeyi aldığı gibi dizinde iki parça etmiş. - Bu sana bir ders olsun, bir daha böyle küstahlıklar yapma! Neye uğradığını anlamayan er: - Başüstüne, diyerek selamı çakmış ve şöyle sormuş: - Teğmenim, beni az önce evine yollayan general şemsiyesini istediğinde kim kırdı diyeyim?

UZMAN ASKER

Askerin biri bir bakışta herkesin boyunun ölcüsünü tam olarak doğru söylüyormuş ve arkadaşları buna çok şaşırıyorlarmış.Bir gün bunu komutana götürmüşler ve olan biteni anlatmışlar.Komutan inanmamış.
söyle bakalım benim boyumun ölçüsü kaç demiş".Asker aşağıdan yukarıya komutanı süzmüş ve " 1.75 efendim demiş."Komutan "Doğru hayret nasıl bildin" demiş.Asker "Bilirim tabi efendim ben kereste uzmanıyım demiş"

SALAK ERLER

Iki çavuş iddaya girer hangimizin eri daha salak diye. Ilk çavuş erini çağırır ve der ki;
Oğlum al şu 10 milyonu git bana bir araba al. Er:
Baaaşüstüne çavuşum der gider.
ikinci çavuş çağırır erini:
Olum git bak bakayım ben evdemiyim der..
er:
Baaşüstüne çavuşum der çıkar.
bu iki salak er çarşıda karşılaşırlar erlerden biri:
Yahu bende bir çavuş var o kadar salak ki bana para verdi git bana araba al diye lan keriz bugün pazar arabayı nerden bulayım..
diğer er:
Yahu benim ki daha salak yok gidip kendisi evdemiyiş değilmiymiş diye bakacakmışım be ey lavuk yanında koskaca askeriyenin telefonu var evi arada sorsana...