Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu Bilgileri Urla İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu Hakkında - Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu Tanıtım - Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu Resimleri - Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu İletişim

Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Elektrik Yüksek Mühendisi ve İşletme Uzmanı olan Mustafa Akyüz bu ilköğretim okulunu , anne ve babasına saygısının , hürmetinin ve onlara olan sonsuz minnettarlığının ifadesi olarak yaptırmıştır.

Mustafa AKYÜZ isimli hayırseverin 1997 yılında yaptırdığı okula ilk yıl öğrenci bulunamamış ve okul 1998/1999 Eğitim Öğretim yılında faaliyete başlamıştır. 1998 ve 2001 eğitim öğretim yılları arasında okula öğrenciler IQ testinden geçirilerek alınmıştır.

2001 yılı Şubat ayı içinde aynı binada Bilim Sanat Merkezi açılmış olup ilköğretime öğrenciler

sınavsız olarak alınmaya başlanmıştır. Yine 2002 yılında Bilim Sanat Merkezi, Narlıdere ilçesine taşınmıştır.

Okulumuz 5000 m2 bahçe içinde olup, 602 m2 alan üzerinde iki katlı olarak inşa edilmiştir.

8 derslikle eğitim öğretime devam edilmekte iken 2004 yılında kazandırılan anasınıfı ile 9 derslikle eğitim öğretim sürdürülmektedir. Derslik sistemine geçilmesiyle birlikte derslik sayısı 13’e çıkmıştır.
Okulumuzdan bu yıla kadar 142 öğrenci mezun olmuştur.

Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Urla
Okulun Telefonu: 232-7683927
Okulun Faksı: 232-7683848
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://www.ahabilim.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: ahabilim@gmail.com
Okulun Müdürü: Çağatay AKIN
Okulun Ulaşım Bilgileri: Merkeze uzaklık 7 Km
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu