Ankara Üniversitesi Kalecik Meslek Yüksekokulu

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ankara Üniversitesi myo - ankara üniversitesi meslek yüksekokulları - Kalecik meslek Yüksekokulu iletişim

Ankara Üniversitesi Senatosunun, 28.04.1992 tarih ve 146/1179 sayılı kararı ile Ankara'nın Kalecik ilçesinde bir Yüksekokul açılması için Yükseköğretim Kurul Başkanlığına yaptığı teklif üzerine, Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 14.10.1992 tarihindeki toplantısında, 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Yüksekokulun kurulması uygun görülmüştür. Yüksekokulda 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı bir programla öğretime başlanmıştır. Daha sonra Peyzaj, Gıda Teknolojisi ve Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık Programları eğitime dahil edilmiştir.

Sosyal Yaşam

Ulaşım: Ankara'da Ulus 19 Mayıs Stadyumu'ndan hareket eden Kalecik otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca özel araç ile yaklaşık olarak bir saatte ulaşılabilir.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait erkek ve kız öğrenci yurdu mevcuttur.

Burs Olanakları: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Ankara Üniversitesi işbirliği ile sağlanan burslardan ve Türk Eğitim Vakfı burslarından yaralanabilmektedirler.

Beslenme: Yüksekokul yemekhanesinde her ay uzmanlarca belirlenen program dahilinde 4 çeşit tabildot yemek verilmektedir. Ayrıca okul kantini de mevcuttur.

Sağlık: Üniversitemiz, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Sağlık Servisi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri ve Diş Hekimliği Fakültesi poliklinikleri ile öğrencilere sağlık hizmeti sunmaktadır. Psikolojik Danışma ve Psikiyatri Birimi ruh sağlığı sorunları ve kişilerin kendini tanıma ve geliştirmesi konularında öğrencilere yardımcı olmaktadır. Öğrencilerin tedavi ve ilaç giderleri üniversitenin güvencesi altındadır. Ayrıca ilçede devlet hastanesi ve sağlık ocağı mevcuttur.

İletişim
Telefon: (0312) 857 13 94 - 857 08 04 (santral)
Fax: (0312) 857 13 94 / 113
e-posta: aukmy@ankara.edu.tr
Adres: Ankara Üniversitesi Kalecik Meslek Yüksekokulu 06870 Kalecik / ANKARA

Ankara Üniversitesi Kalecik meslek Yüksekokulu