Akıncılar İlköğretim Okulu Buca İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Akıncılar İlköğretim Okulu Hakkında - Akıncılar İlköğretim Okulu Tanıtım - Akıncılar İlköğretim Okulu Resimleri - Akıncılar İlköğretim Okulu İletişim

Akıncılar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Akıncılar İlköğretim Okulu İzmir Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Akıncılar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Akıncılar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Akıncılar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Akıncılar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Akıncılar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Buca
Okul Adresi : 551 Sok. No:29 Akıncılar Buca İzmir
Okul Telefonu : (232) 4871544
Okul Fax : (232) 4200499
Okul Web :
Okul E-Mail :
287329@meb.k12.tr
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Akıncılar İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

SeLeN

Yönetici
Editör
OKULUMUZUN TARİHÇESİ
Okulumuz 1964 yılında Eğitim – Öğretime açılmıştır. O Yıllarda yeni bir yerleşim bölgesi olan KIZILÇULLU bölgesi koşullarına uygun olarak 6 Dershane, 1 Salon, 1 Müdür Odası ve 1 Öğretmenler oluşan birinci bina inşa edilmiştir. Okulun açıldığı birinci yıl 65 öğrenci ile Beş Sınıflı İLKOKUL olarak Eğitim-Öğretime başlamıştır. Yerleşim Bölgesi geliştikçe öğrenci mevcudu artmaya başlamış ve yeni hizmet binası ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bunun üzerine 1980 yılında yapılan başvurular sonucunda 1982 yılında temeli atılan 1 Salon, idare odaları ve 11 derslikten oluşan bina 1983 yılında hizmete açılmıştır. Aynı yıl okul bünyesinde 1 Ana Sınıfı açılarak Okul Öncesi eğitime de başlanmıştır. 1990 yılında yeni bir binaya daha ihtiyaç duyulmuş ve aynı yıl idare odaları, öğretmen odası ve 11 derslikli bina hizmete girmiştir. 1992-1993 Yılında 217 Öğrenci ile 4 sınıf açılmış ve İLKÖĞRETİM OKULU olarak hizmet vermeye başlamıştır. Her geçen gün hızla artan öğrenci sayısına cevap veremeyen 2 binaya ek olarak 2004 yılında temeli atılan 12 derslikli 3. bina 2005-2006 Öğretim Yılında hizmete girmiştir.

2006 – 2007 öğretim yılında 1 Ana Sınıfı ile 1. Sınıftan, 8. Sınıfa kadar 6 ‘ şar şube açılmıştır. Toplam 50 şubeden oluşan okulumuzda 1775 öğrenci Eğitim-Öğretim yapmaktadır.

AKINCILAR ADININ VERİLİŞ NEDENİ
1964 yılında Okulumuz Müdürlüğüne atanan Yahya Kemal BEYATLI İlkokulu Müdürü Sami YAVUZ göreve başladığında okulun henüz bir adının olmadığını görünce, İl Milli Eğitim Müdürü Ferruh SENAN ile görüşerek okula bir ad verilmesi konusunda düşüncelerini sormuş. Günün Milli Eğitim Müdürü : Madem sen Yahya Kemal BEYATLI İlkokulundan geldin, bu okulun adı da ünlü şairimizin en sevdiği şiiri olan AKINCILAR olsun demiş.