Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini korumak için neler yapılmalıdır?

Konusu 'Sorular ve Cevaplar' forumundadır ve Admin tarafından 9 Şubat 2018 başlatılmıştır.

 1. Admin

  Admin Administrator Yönetici Admin Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini korumak için neler yapmalıyız kısaca

  Ülkemizde birçok tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Bir de iç denizi bulunmaktadır. Ülkemiz, Asya ve Avrupa kıtaları üzerinde bulunmaktadır. Ülkemizin Asya toprakları Anadolu topraklarıdır. Avrupa toprakları ise Trakya topraklarıdır.

  Ülkemiz coğrafi farklılıklar açısından yedi bölgeden oluşmaktadır. Her bölgede önemli tarihi ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri, toprak özellikleri ve iklim çeşitleri bakımından farklılık gösteren bölgelerde doğal güzellikler de buna göre şekillenmiştir.

  Anadolu yüzlerce yıldır birçok medeniyetin merkezi olmuştur. Medeniyetler Beşiği olarak bilinen Anadolu topraklarında birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bu nedenlerle ülkemiz çok hassas bir coğrafya üzerinde kuruludur. Doğal güzelliklerin ve tarihi eserlerin korunmasında millete çok büyük görevler düşmektedir.

  Çevre sorunlarının arttığı, çevre kirliliklerinin arttığı, şehirleşmenin düzensiz olarak gerçekleşmesi nedenleriyle tarihi doku ve doğal varlıklar da zarar görmektedir. Yeniden şehircilik politikaları belirlenmelidir. Çevre kirliliklerinin önlenmesi için küresel çalışmalar yapılmalı ve sorunların çözümünde resmi projeler geliştirilmelidir. Böylece doğal güzellikler koruma altına alınır, tarihi eserler de koruma altına alınır.

  Tarihi eserler ve doğal güzellikler milli varlıklarımızdır. Milli varlıklarımızın korunmasında milletimize de milli değerlere bağlı kalarak hareket etmek düşmektedir. Böylece çevremizi koruyabiliriz.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Ülkemizin tarihi doğal Forum Tarih
Ülkemizin tarihi ve turistik yönden zengin olması ülkemize ne gibi katkı sağlar Türkiye ve Bölgelerimiz 7 Mart 2014
Ülkemizin doğal güzellikleri ile ilgili kompozisyon örneği Kompozisyon Örnekleri 16 Şubat 2018
Ülkemizin nüfus özellikleri dikkate alınınca gelecek yıllarda ne gibi yatırımlar yapılabilir? Öğrencilerimizin Salonu 6 Kasım 2017
Ülkemizin kaç tane sınır komşusu var Türkiye ve Bölgelerimiz 3 Aralık 2014
Ülkemizin yönetim biçimi Eğitim Soru Cevapları 6 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş