Trafik ve ilk yardım haftasıyla ilgili hikaye

Konusu 'Trafik ve Motorlu Araçlar' forumundadır ve Admin tarafından 20 Ocak 2018 başlatılmıştır.

 1. Admin

  Admin Administrator Yönetici Admin Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  trafik ve ilk yardım haftası ile ilgili hikaye örneği kısaca

  O gün sabah çok yorgun olarak kalkmıştım. Garajdan arabamı çıkarmak istemedin. Onun yerine merdiven boşluğunda bulunan bisikletime bindim. Yorgun hissettiğim için de kask ve diğer koruma eşyaları takmadım. Öylece çantamı alıp yola çıktım ve işe gittim.

  Hava güzeldi, arada etrafıma bakıyor ve sürekli karşıya bakıyordum. Sessiz ve sakin ilerliyordum. Ana caddeye çıktığımda yansıtıcıları çalıştırdım. Bazı sinyal sistemlerini akifleştirdim. En azından bunu yapmalıydım. İlk ışıklara doğru ilerledim. Işıklarda durdum. Yeşil yandığında geçtim ve sol tarafımdan bir gölge hissettikten sonra kendimi bir yolun ortasında yatıyor vaziyette buldum.

  Bisikletimi göremiyordum. Etrafım çok kalabalıktı. Başımda bir sıcaklık vardı. Ayrıca biri sürekli adımı soruyor ve elinde bir bez ve makasla kafama dokunuyordu. Sonradan bana bir araç çarptığını ve ilk yardım uygulandığını anladım. Ambulans geldi ve hastaneye gittik. Yolda kendimi yeniden kaybetmişim. Hastanede kendime geldim.

  Bir an o günü düşündüm. Arabaya binseydim bütün bunlar olamayabilirdi. Ya da ihmal etmeyip koruma ekipmanımı kullansaydım başımda dokuz dikiş olmayacaktı. Bana ilk yardım yapan kişi bunu yapmasaydı dikiş sayısı artabilir ya da yara hiç kapanmayabilirdi. Trafikte hayat böyle bir şeydi. Ne zaman ne olacağı belli olmazdı.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Trafik yardım haftasıyla Forum Tarih
Trafikte ilk yardım gereken durumlarda kimlerden yardım istenir kısaca Trafik ve Motorlu Araçlar 14 Aralık 2017
Trafik kazalarının bireyler ve toplum üzerindeki etkileri hakkında kısaca bilgi Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018
Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının en önemli nedeni sürücü hatalarıdır neden Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018
Trafikte seyir halinde cep telefonuyla konuşmanın zararları nelerdir? Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018
Trafik eğitiminden sorumlu kuruluşlar nelerdir? Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018

Sayfayı Paylaş