Öğrenme yöntemleri kısaca

Konusu 'Rehberlik Servisi' forumundadır ve Murat tarafından 14 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Murat

  Murat Moderator Yönetici Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Öğrenme yöntemleri nelerdir kısa bilgi

  Bir bireyin doğuştan itibaren öğrenme tarzı belirlidir. Bu öğrenme tarzı hayatının her sürecinde davranışları etkiler. İşte bu öğrenme tarzları ise şunlardır;

  Görsel stil; Bu tür öğrenmeye yatkın kişiler titiz ve düzenli kişilerdir. Daima yaşantılarında tertibe önem verirler.Bu kişiler dersi görsel materyallerle anlamaya çalışırlar. Daha çok bu tip kişilerin öğreniminin kolaylaşması için harita, poster, şema gibi araçlar kullanılmalıdır.

  İşitsel stil; İşitme hassasiyeti olan işitmeye dayalı öğrenmesi kuvvetli kişiler küçük yaştan itibaren daha erken konuşarak kendilerini gösterirler. Ses ve müziğe karşı hassastırlar. Güzel ve akıcı konuşan bu türe giren kişiler yabancı dillere karşıda meraklıdır. Bu tür kişiler gözle değil sesli okumayı tercih ederler. Bu nedenle ebeveynler ve öğretmenler onları yadırgamamalıdır. Öğrenme tarzları tartışarak ve dinleyerek öğrenme şeklindedir.

  Dokunsal stil; Oldukça hareketli olan bu tür insanlar, bizim eğitim sistemimizde pek anlaşılmayan tiplerdir. Ancak bu kişilerin zekiliği zaman zaman göz ardı edilebilir. Bu tür öğrenme yaşayan kişiler için ellerini kullanacakları, yaparak yaşayarak öğrenecekleri sistemler geliştirilmelidir. Bu tip kişiler daha çok okul bahçesi veya laboratuvarda, dokunarak, hissederek, deneyerek öğrenir.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Öğrenme yöntemleri kısaca Forum Tarih
Coğrafyayı niçin öğrenmeliyiz madde madde kısaca Öğrencilerimizin Salonu 22 Ekim 2017
Tarih bilimini neden öğrenmeliyiz kısaca Tarih Bilgileri Genel 9 Ekim 2017
Öğrenmenin yaşı olmaz atasözü konulu kompozisyon örneği Kompozisyon Örnekleri 9 Şubat 2017
Düşünmeden öğrenmek vakit kaybetmektir konulu kompozisyon Kompozisyon Örnekleri 24 Şubat 2016
Sosyal bilgiler öğrenmenin faydaları kısaca Öğrencilerimizin Salonu 14 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş