Neden dengeli ve düzenli beslenmeliyiz kısaca

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve Murat tarafından 1 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. Murat

  Murat Moderator Yönetici Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Neden dengeli ve düzenli beslenmeliyiz kısa bilgi

  Dengeli ve akılcı beslendiğiniz takdirde, beyniniz daha iyi, daha berrak çalışır, hafızanız güçlenir. Veriminiz, bağışıklığınız artar, hastalıklara karşı daha dirençli hale gelirsiniz, cildiniz sağlıklı olur. Kısaca daha kaliteli bir yaşam sürersiniz.

  Beslenme, yalnızca iştah duyduğunuz yiyecekleri yemeniz veya açlık hissini gidermeniz değildir. Açlık hissini bir parça simit veya şekerli bir içecekle de yatıştırabilirsiniz; fakat bu şekilde beslenmiş olmazsınız; ancak vücudunuzun besin ihtiyacını geçiştirmiş olursunuz. Bazı bilgisiz kişiler ise sabah sosisli yumurta, öğlen ızgara tavuk, akşam köfte yiyen birinin çok iyi beslendiğini düşünürler. Oysa bilimsel açıdan bakıldığında bu da sağlıklı bir beslenme şekli değildir.

  Dengeli beslenme, insanın büyümesi, gelişmesi, bir ömür boyu sağlıklı ve verimli yaşaması için ihtiyacı olan besinleri gereken miktarlarda yiyip içmesidir. Vücut için gerekli olan besin türlerinden herhangi biri alınmadığında, büyüme ve gelişmenin sekteye uğradığı ve çeşitli hastalıkların ortaya çıktığı, bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konan bir gerçektir.turkeyarena.net Bu nedenle yedikleriniz, güçlü ve zinde olmanızı sağlayarak, yaşam kalitenizin artmasını da sağlayabilir; sağlığınızı olumsuz etkileyerek yaşam kalitenizin düşmesine de sebep olabilir.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Neden dengeli düzenli Forum Tarih
Nüfusun dengeli dağılmaması hangi sorunlara neden olabilir kısaca Öğrencilerimizin Salonu 6 Kasım 2017
Neden dengeli beslenmeliyiz madde madde kısaca Sağlıklı Beslenme 22 Ocak 2017
Dünyada nüfusun neden dengeli bir şekilde dağılmadığını açıklayınız? Sorular ve Cevaplar 1 Mart 2014
Madeni para suda batar gemiler neden batmaz? Sorular ve Cevaplar 13 Şubat 2018
Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının en önemli nedeni sürücü hatalarıdır neden Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018

Sayfayı Paylaş