Neden besleniriz?

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve Murat tarafından 10 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. Murat

  Murat Moderator Yönetici Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Niçin besleniriz kısaca bilgi

  Her insanın hayatını sürdürebilmesi için gerekli olan bazı durumlar vardır. Bu durumlara insanların temel ihtiyaçları adı verilmiş bulunmaktadır. Bu temel ihtiyaçlardan önemli olan bir tanesi ise beslenmektir.

  Bir insan bedeninin yaşamsal faaliyetlerini yerine getirebilmesi ve devam ettirebilmesi için beslenme şart olmaktadır. Her insanın vücudunun bir takım besinlere ihtiyacı vardır. Vücut bu ihtiyacı olan besinleri karşılayamazsa kişi rahatsızlanabilir. Hatta hayatı da son bulabilir. Bu yüzden her insan çocukluğundan itibaren düzenli ve sağlıklı beslenmelidir.

  Hayatta bir insanın karşısına çıkan her şey ile beslenmek yakından ilgilidir. Bir insan ne kadar iyi beslenirse hem okulunda hem iş hayatında hem de sosyal hayatında o kadar başarılı olur. Beslenmek insanın ihtiyacı olan günlük enerjisini kişiye sağlar. Doğru beslenen insanlar sadece uzun yaşamaz, aynı zaman da güzel ve verimli de yaşarlar. Kendisini ve çevresindekileri seven herkes, kendine dikkat ederek bir insan için en önemli şey olan beslenmeyi doğru bir şekilde gerçekleştirmelidir.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Neden besleniriz Forum Tarih
Madeni para suda batar gemiler neden batmaz? Sorular ve Cevaplar 13 Şubat 2018
Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının en önemli nedeni sürücü hatalarıdır neden Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018
Araçlarda çocuk güvenlik koltuğu kullanmak neden önemli Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018
Araçlarda emniyet kemeri kullanmak neden önemlidir Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018
Trafik kazalarının nedenleri maddeler halinde Trafik ve Motorlu Araçlar 7 Ocak 2018

Sayfayı Paylaş