Mide bulantısına neler iyi gelir

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve Murat tarafından 2 Ekim 2016 başlatılmıştır.

 1. Murat

  Murat Moderator Yönetici Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mide bulantısına ne iyi geliyor

  Mide bulantıları genellikle herhangi bir hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan ve hastayı aşırı derecede rahatsız eden bir şikayettir. Hasta bu durumda yemek kokusu duymak istemez, gördüğü yemek ve duyduğu kokulardan tiksinir.

  Bulantının Sebepleri:

  Mide bulantısı ve yüksek ateş bir hastalığın belirtisi olarak karşımıza çıkabilir. Hastalık sebebiyle ya da yabancı bir maddenin vücudumuza girmesi neticesinde hasta kusma isteğinde olabilir. Bir hastalığa dayanmadığı halde en fazla rastlanan mide bulantısı taşıt tutmasıdır. Bazen menenjit gibi hastalıklar da mide bulantısına sebep olabilir.

  Mide Bulantısı İçin Önemli Tavsiyeler:

  *Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı toz zencefil eklenerek demlenir. Biraz bekletildikten sonra süzülerek tüketilir.*En yaygın olarak bilinen yöntemi bir bardak suya bir-iki kaşık nane eklenerek kaynatılması ve bunun içilmesidir.

  * Bir su bardağı soğuk suya bir çay kaşığı ince kıyılmış ebegümeci eklenip demlenmesi için on iki saat beklenir. Ardından içi sıcak su dolu bir kabın içine oturtularak ılınması beklenir. Sabah ve akşam iki kez içilir.
  * Bir su bardağı kaynar suya bir çay kaşığı ada çayı eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.* Bir fincanı kaynar suya içine bir çay kaşığı ıhlamur eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Bir kahve fincanı limon suyu ile bir silme tatlı kaşığı Türk kahvesi karıştırılıp içildikten sonra üzerine bir kahve fin*canı ılık su içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı mercanköşk eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Kızartılmış bir dilim ekmek sirkeye batırıldıktan sonra üstüne nane elenerek tüketilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı kekik katılıp demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı kılıç otu eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı civanperçemi eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı katırkuyruğu eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı kimyon ve sumak eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suya bir çay kaşığı ıhlamur eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.

  * Bir su bardağı kaynar suya birer çay kaşığı nane, anason ve raziyane eklenip demlendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı tüketilir.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Mide bulantısına neler Forum Tarih
Camideki görevliler kimlerdir Dini Konular Genel 7 Aralık 2014
Camide uymamız gereken kurallar kısaca Dini Konular Genel 12 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş