Kişisel gelişim üzerinde okumak mı gezmek mi daha etkilidir konulu münazara

Konusu 'Öğrencilerimizin Salonu' forumundadır ve Admin tarafından 9 Şubat 2018 başlatılmıştır.

 1. Admin

  Admin Administrator Yönetici Admin Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişisel gelişim üzerinde okumak mı yoksa gezmek mi daha etkilidir münazara kısaca

  *Kişisel gelişimde okumak daha etkilidir. Çünkü insan okudukça neyi bilmediğini öğrenir. Bilmediğini bilen insan da ahlaki değerlerin kazanımı söz konusu olmaktadır. erdem, okumakla elde edilir. Okumak bilgiye ulaşmanın en güvenilir yoludur. Okumak insanı özgürleştirir.

  *Kişisel gelişimde gezmek daha etkilidir. İnsanın özgürce gezebilmesi, bir yerden bir yere kendi başına gidebilmesi, keşfetmesi, görmesi ve yaşaması, hava değişikliğini hissetmesi özgüven açısından kişisel gelişim merhalelerinden birini oluşturmaktadır. Bu da gezmenin kişisel gelişimdeki etkisini gösterir.

  *Kişisel gelişimde okumak etkilidir. İnsanlar birçok sebeple gezme fırsatı bulamayabilirler. Ama her şeyi okuma fırsatı bulabilirler. Kitaplar bütün dünyayı insanın ayaklarının altına sermektedir. Bu bakımdan okumakla da yollar aşılmaktadır. Okumak insanın kendisini bulmasıdır. Okumak sayesinde insan ne olduğunu bilir, ne olacağına karar verir. Hayata bakışı değişir. Ufku derinleşir.

  *Kişisel gelişimde gezmek etkilidir. İnsanlar birçok sebeple gezme değil okuma ya da kitap alma fırsatı da bulabilirler. Yürümek bile keşfetmek için yeterli olabilir. Gezmek dünyayı dize getirmektir. Dünyanın insanın emrinde olduğu hissi ancak gezilerek anlaşılır. Bu bakımdan insanlar gezdikçe öğrenir. yaşayarak tecrübe kazanırlar. Gidip gördükleri yerleri kendilerine yakınlaştırırlar. Bu nedenle gezmek kişisel gelişimi daha çok etkilemektedir.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Kişisel gelişim üzerinde Forum Tarih
Çocuğun kişisel gelişiminde okulun önemi kısaca Çocuk Bahçesi 16 Şubat 2015
Kişiselleştirme nedir kısaca örneklerle Kültür Sanat ve Edebiyat 5 Ekim 2015
Mustafa Kemal'in Kafkas Cephesi'nde başarılı olması hangi kişisel özelliğiyle ilgili Atatürk Hakkında Bilgiler 9 Ekim 2014
Kişisel ve sosyal haklarımızla ilgili sloganlar Sloganlar 27 Mart 2014
Kişisel özellik ne demek kısaca Bilgiduraği Sözlük 7 Mart 2014

Sayfayı Paylaş