Kendini aslan sanan farenin hikayesi

Konusu 'Çocuk Masalları ve Kahramanları' forumundadır ve Admin tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Admin

  Admin Administrator Yönetici Admin Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kendini aslan sanan fare hikayesi kısaca

  Ormanlar yaşayan bir fare vardı ve bu fare yaramazlığı ile tanınırdı. Ormandaki hiç bir canlıdan ürkmez hatta onları hayattan bezdirirdi. Kuşların yuvalarını kirletir, diğer hayvanların kuyruklarını ısırıp herkesi korkuturdu.

  Ormanda yaşayıp giden bütün hayvanlar fareden rahatsız olurdu. Bu nedenle fareyi ormanın kralı aslana söylemeye karar verdiler. Nasılsa aslan ormanların kralıydı ve onların da bu sorununu çözerdi.

  Aslanın yanına giderek sorunlarını dile getirdiler. Kralım bu fare kendisini aslan sanıp bizi rahatsız ediyor, kendini ormanın kralı sanıyor diyerek şikayetlerini iletirler.

  Aslan da bu şikayetler üzerine çok sinirlenip yanında duran verilerden biri olan kediyi görevlendirmiş Fareyi hemen bulup yok etmesini söylemiş.

  Kedi de hiç vakit kaybetmeden yola çıkmış Fareyi bir ağacın gölgesinde uyuklarken bulup arkasından gizlice yaklaşır. Tam yakalayacağım derken fare uzaklaşmış ve kedi de arkasından koşmuş. Kovalamacalar saatlerce devam etmiş ve en son bir ovaya ulaşmışlar. Saklanacak bir yer de kalmamış

  Fare son bir çaba gösterip ineğin yanına doğru kaçmış. İneğe yalvararak peşinde bir kedi olduğunu ve kendisini öldürmeye çalıştığını anlatmış. Ancak inek onunla hiç ilgilenmemiş. Kedi de o an gizlice ineğin arkasından yaklaşıp fareyi öldürmüş. Ormandaki canlılar tekrar huzur bulmuşlar ve aslana teşekkür etmişler.
   

Yüklüyor...
Benzer Konular - Kendini aslan sanan Forum Tarih
Kendini arayan adam kitabının özeti Kitap ve Özetleri 15 Aralık 2015
Kemikler kendini nasıl onarır kısaca Genel Sağlık Bilgileri 8 Ekim 2014
Düşmanın karınca olsa kendini merdane tut sözü ile ilgili kompozisyon Kompozisyon Örnekleri 20 Temmuz 2014
Sevgi her zaman kolların açık duruşudur.Eğer kollarını kaparsanız kendiniz dışında tutacak.. Eğitim ve Öğretim Bilgileri 4 Mart 2014
Kendinizi tarih içinde Uygurlu genç bir tüccarın koyunuz.Yola çıkış noktanız ise Kaşgar olsun Eğitim Soru Cevapları 3 Mart 2014

Sayfayı Paylaş