Kendini aslan sanan farenin hikayesi

Konusu 'Çocuk Masalları ve Kahramanları' forumundadır ve Admin tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Admin

  Admin Administrator Yönetici Admin Editör

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kendini aslan sanan fare hikayesi kısaca

  Ormanlar yaşayan bir fare vardı ve bu fare yaramazlığı ile tanınırdı. Ormandaki hiç bir canlıdan ürkmez hatta onları hayattan bezdirirdi. Kuşların yuvalarını kirletir, diğer hayvanların kuyruklarını ısırıp herkesi korkuturdu.

  Ormanda yaşayıp giden bütün hayvanlar fareden rahatsız olurdu. Bu nedenle fareyi ormanın kralı aslana söylemeye karar verdiler. Nasılsa aslan ormanların kralıydı ve onların da bu sorununu çözerdi.

  Aslanın yanına giderek sorunlarını dile getirdiler. Kralım bu fare kendisini aslan sanıp bizi rahatsız ediyor, kendini ormanın kralı sanıyor diyerek şikayetlerini iletirler.

  Aslan da bu şikayetler üzerine çok sinirlenip yanında duran verilerden biri olan kediyi görevlendirmiş Fareyi hemen bulup yok etmesini söylemiş.

  Kedi de hiç vakit kaybetmeden yola çıkmış Fareyi bir ağacın gölgesinde uyuklarken bulup arkasından gizlice yaklaşır. Tam yakalayacağım derken fare uzaklaşmış ve kedi de arkasından koşmuş. Kovalamacalar saatlerce devam etmiş ve en son bir ovaya ulaşmışlar. Saklanacak bir yer de kalmamış

  Fare son bir çaba gösterip ineğin yanına doğru kaçmış. İneğe yalvararak peşinde bir kedi olduğunu ve kendisini öldürmeye çalıştığını anlatmış. Ancak inek onunla hiç ilgilenmemiş. Kedi de o an gizlice ineğin arkasından yaklaşıp fareyi öldürmüş. Ormandaki canlılar tekrar huzur bulmuşlar ve aslana teşekkür etmişler.
   

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş