Hz Ali (ra) şöyle anlatır:

Sponsorlu Bağlantılar
Hz Ali (ra) şöyle anlatır:
Allah Resulü (as) benimle Zubeyr ve Mikdad'ı gönderdi ve: "Hemen Hah bahçesine gidin Orada mahfe içinde yolcu bir kadın var Yanında da bir mektup vardır O mektubu ondan alın," buyurdu Biz hemen çıktık, atlarımızı koşturarak bahçeye vardık Hakikaten orada kadınla karşılaştık Kadına: Mektubu çıkar dedik Kadın: Yanımda mektup yoktur dedi Biz kadına: Ya mektubu çıkarırsın, yahut da elbiseni soyunursun dedik Bunun üzerine kadın mektubu örülü saç bağları arasından çıkardı Biz de onu Allah Resulü'ne getirdik Bu mektubta: "Hatıb b Ebu Beltea'dan, Mekkeli müşriklerden bazı insanlara!" deniliyor, onlara Allah Resulü'nün bazı işlerini haber veriyordu Bunun üzerine Allah Resulü: Ey Hatıb! Bu ne? diye sordu Hatıb: Ey Allah'ın Resulü! Üzerime varmakta acele etme Ben Kureyş içinde alâkası olan bir kimseyim (Ravi Süfyan Onların müttefiki idi, fakat Kureyş'ten değil idi dedi) Maiyetinde bulunan Muhacirlerin Mekkelilere akrabalıkları vardır Mekke'deki ailelerini o sebeple himaye ederler Benim ise Mekkelilere nesep bakımından münasebetim olmadığı için, yakınlarımı himaye edecek bir dost kazanmak istedim Yoksa ben bunu ne bir küfür, ne dinimden dönmek, ne de İslâm'dan sonra kâfirliğe razı olmak için yaptım, dedi Peygamber de: Doğru söyledi, buyurdu Ömer Ey Allah'ın Resulü! Beni bırak da şu münafığın boynunu vurayım! dedi Allah Resulü de: Hatıb, Bedr gazasında hazır bulundu Ne biliyorsun, Allah'ın Bedr ehli hakkında bir bildiği var ki onlara: Dilediğinizi yapın, sizi affettim, buyurdu Bunun üzerine Aziz ve Celil Allah: Ey iman edenler, düşmanımı ve düşmanınızı dost edinmeyin!ayetini indirdi
Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 4550

teşekürler paylaşımın için...

Seni düşünmediğim bir dakika olsa, o bir dakikada da; o an neden seni düşünmediğimi düşünürdüm!